5 sposobów na oryginalne nadruki na koszulki

Chcesz wyprodukować oryginalne i rzucające się w oczy koszulki? Sprawdź, jak wykonać nadruki, które będą wyróżniać się z tłumu. Poznaj zasady, których trzeba przestrzegać.

Nadruki na koszulki – jak je wykonać technicznie?

Chcesz wykonać oryginalne nadruki na koszulki? Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by dobrze dopasować styl projektu. Nigdy nie warto bazować na tym, co już się gdzieś zobaczyło. Plagiat nigdy nie będzie oryginalny, jednak to samo dotyczy zbyt mocnej inspiracji. Warto poświęcić trochę czasu i dopasować format nadruku do swojego oryginalnego stylu. Dotyczy to samego motywu, czcionki nadruku, jeśli jest tam tekst, a także wielkości. Czasem warto manipulować tylko niektórymi parametrami, takimi jak wielkość nadruku, by osiągnąć o wiele lepszy rezultat końcowy, który będzie się o wiele lepiej prezentował. Warto w tej kwestii trochę poeksperymentować, zanim przekaże się projekt do produkcji. Warto też przemyśleć różne formy, jeśli chodzi o kwestie techniczne. Możliwości nanoszenia grafiki i tekstu na tekstylia jest bardzo wiele. Zanim zdecyduje się na konkretny, warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, by dobrać wykorzystywaną technologię do projektu w optymalny sposób.

Dodaj oryginalny tekst

Nie wszystkie nadruki na koszulki bazują na tekście, jednak często dodanie choćby krótkiego słowa, wiele zmieni i sprawi, że nadruk stanie się bardziej oryginalny. W ten sposób można też uwypuklić przekaz, który miał płynąc z grafiki. Czasem wystarczy, by tekst był naniesiony nawet niewielką czcionką i umiejscowiony gdzieś z boku. Może to być słowo, kilka słów lub jakaś sentencja.

Oryginalne sentencje na koszulkach

Aktualnie bardzo popularne jest nanoszenie na koszulki popularnych sentencji. Nadruk na koszulki można w ten sposób łatwo dopasować do konkretnej grupy docelowej klientów. Popularne cytaty znanych w danym środowisku osób, łacińskie sentencje lub popularnie używane powiedzenia – to wszystko można zawrzeć na koszulce. Warto dopasować najlepsze, pasujące w sedno, by dobrze docierały do grupy odbiorców, do których kierowana jest koszulka. Zawsze należy także zadbać o to, by były one naniesione w estetyczny sposób. Jeśli treści jest dużo, lepiej by czcionka była relatywnie mała – warto przełamać ją jakąś grafiką lub zdjęciem. Duże czcionki powinny być zarezerwowane raczej dla pojedynczych słów lub krótkich zwrotów.

Oryginalna grafika na koszulkę

Kolejny sposób to nadruk na koszulkę z oryginalną grafiką zrobioną na zamówienie. Może ona bazować na znanych motywach, jednak być przerobiona pod kątem danej branży na podstawie zainteresowań grupy docelowej, do której dana koszulka jest kierowana. Gotowych motywów do przerobienia można szukać w kulturze popularnej.

Zdjęcia na koszulkę

Prosty i zarazem ciekawy sposób na nadruk na koszulkę to gotowej zdjęcie. Mając konkretne, można je nieco przerobić i poddać retuszowi, by lepiej nadawało się do naniesienia na tekstylia, jednak, gdy samo zdjęcie jest dobre, można je nanieść nawet w całości. Często daje to bardzo dobre rezultaty i świetnie się prezentuje na koszulkach, a także na bluzach.