Ametyst właściwości – co warto wiedzieć na temat tego kamienia?

Ametyst właściwości – jaką moc posiada ten kamień?

Naturalne kamienie słyną ze swoich pozytywnych właściwości. Biżuteria z poszczególnymi kamieniami może poprawić samopoczucie, pomóc w dolegliwościach zdrowotnych, zmniejszyć stres i ogólnie podnieść jakość życia. Wśród kamieni, które chętnie są umieszczane w różnego rodzaju ozdobach lub też po prostu dawane na prezent, znajduje się ametyst. Osoby zajmujące się medycyną naturalną twierdzą, że ametyst posiada długą listę pozytywnych cech. Wśród nich znajduje się m.in. zwalczanie bezsenności i poprawienie komfortu oraz jakości snu, niweluje stres i stany lękowe. Ametyst właściwości – czy faktycznie warto mieć go przy sobie?

Według osób pracujących z medycyną alternatywną, ametyst pomaga w kształtowaniu silnej woli. Dlatego też, bardzo często jest polecany osobom zmagającym się z różnymi uzależnieniami. Kamień blokuje negatywne myśli, przywraca harmonię ducha i sprawia, że łatwiej nam podejmować dobre decyzje. 

Nie tylko specjalne właściwości, ale też ciekawe walory estetyczne

Zastanawiasz się, co jeszcze warto wiedzieć na temat ametystu? Ametyst właściwości lecznicze i przywracające równowagę są kwestią dyskusyjną. Osoby zajmujące się medycyną alternatywną wierzą, że kamień ten posiada lecznicze właściwości i warto zadbać o jego obecność w swoim życiu. Jednak nawet, jeśli nie jesteśmy zwolennikami medycyny alternatywnej, to warto zainteresować się tym przepięknym kamieniem. 

Ametyst posiada głęboki, fioletowy kolor. Choć oczywiście poszczególne kamienie różnią się między sobą i można znaleźć również prawie białe, delikatnie różowe, lila lub ciemnofioletowe egzemplarze. Dzięki takiej różnorodności każdy będzie w stanie znaleźć kamień najbardziej odpowiadający jego potrzebom estetycznym. Ametysty wykorzystywane są do produkcji każdego rodzaju biżuterii. Znajdziemy je w bransoletkach, naszyjnikach, kolczykach, pierścionkach… Dostępne są w różnych formach – oszlifowanych kamieni, koralików o różnych rozmiarach, a także naturalnych bryłek. Dzięki temu, wykorzystując ametysty można tworzyć biżuterię w różnym stylu. Boho, vintage, elegancką, ekstrawagancką lub dziewczęcą. Jeżeli posiadasz duże zdolności manualne, możesz spróbować samodzielnie wykonać np. wisiorek lub kolczyki z ametystem. Wszystkie niezbędne elementy, które pozwolą ci na własnoręczne robienie biżuterii możesz znaleźć w internecie lub w specjalistycznych sklepach dla artystów i plastyków. Jeżeli interesują cię bardzo jakościowe półprodukty, możesz skorzystać również ze sklepów dla złotników i osób zawodowo zajmujących się tworzeniem biżuterii.