Bajkowy świat Krainy Lodu z zestawami LEGO®

Kraina Lodu pobiła serca nie tylko dzieci, ale także nastolatków i dorosłych. Nic dziwnego! Pojawiają się w niej ponadczasowe motywy miłości, przyjaźni, rodziny. Sama bajka uczy nasze pociechy ważnych rzeczy. A gdy połączymy ją z kultowymi klockami LEGO®, zyskamy jeszcze więcej. Klocki LEGO® Kraina Lodu przeniosą dzieci w świat fantazji, rozwijając kreatywność i zdolności manualne. Klocki są świetną zabawką, która łączy pokolenia. Rodzice chętnie spędzają czas na konstruowaniu budowli z dziećmi. Jakie zestawy LEGO® wybrać dla dzieci w różnym wieku?

LEGO® DUPLO Kraina Lodu – zestaw dla najmłodszych

Klocki LEGO® Kraina Lodu sprawdzą się świetnie już dla dwuletnich maluchów. Oczywiście najmłodsze pociechy powinny bawić się klockami tylko pod nadzorem osoby dorosłej! Tym bardziej kultowe klocki będą okazją do spędzenia wspólnego popołudnia. Zamek z Krainy Lodu składa się z 59 dużych klocków, które są dopasowane do umiejętności młodszych dzieci. Większe klocki są łatwiejsze do konstruowania, dzięki czemu pociechy chętniej się nimi bawią.

W zestawie znajdziemy figurki Olafa, Elzy i Anny, czyli ulubione postacie z bajki uwielbianej przez dzieci. Oprócz konstruowania, zabawa klockami pobudza także wyobraźnię. Dziecko może odgrywać ulubione scenki z bajki oraz wymyślać własne historie z udziałem bohaterów Krainy Lodu. Taka zabawa rozwija u malucha umiejętności społeczne i językowe. Dodatkowo możemy bawić się z dzieckiem światłem, ponieważ zamek posiada specjalny świecący klocek, który podświetla budowlę. To idealny pomysł na spędzanie zimowych wieczorów.

Kraina Lodu – zabawa dla przedszkolaków

Zestaw LEGO® Kraina Lodu to także klocki dla starszych dzieci. Lodowa kraina czarów Anny i Elsy to zestaw składający się ze 154 klocków dla dzieci w wieku 4+. Zestaw został tak skonstruowany, by jak najbardziej rozwijał wyobraźnię maluchów. Jest w nim obrotowy parkiet do tańca, ukryta skrzynia skarbów, zabawa na śniegu i wiele innych atrakcji. Anna, Elsa, Olaf i trzy bałwanki oraz Lodowy Zamek zapewnią dziecku zabawę przez długi czas. 

Budowla została dopasowana do wieku dzieci. Posiada klocek startowy, proste instrukcje i duże ściany, dzięki temu nawet czterolatki sobie z nią poradzą. Dodatkowe elementy, takie jak korona czy diamenty umilą czas i sprawią, że zabawa będzie jeszcze fajniejsza. 

Zestaw LEGO® Kraina Lodu – zestaw klocków dla dzieci w wieku 6+

Szkatułka na biżuterię Elsy to zestaw dla nieco większych dzieci. Składa się z 300 elementów, z których maluch może zbudować szkatułkę. To idealny pomysł na prezent dla małych fanek „Krainy Lodu II”, które będą się chętnie bawić Elsą i figurką Nokka. Postacie dołączone do zestawu można umieścić na ruchomych platformach. W zestawie są także pierścionki przyjaźni, które dziewczynki mogą nosić i dzielić się z przyjaciółkami. Szkatułka posiada szufladkę, która jest zamykana na zamek, dzięki czemu można w niej zamknąć wszystkie skarby, np. pierścionki przyjaźni dołączone do zestawu.  

Zestaw Kraina Lodu na Nowy Rok Księżycowy

Jakie zestawy LEGO® Friends z serii Kraina Lodu dla dzieci powyżej ósmego roku życia wybrać? Koniecznie zestaw Nowy Rok Księżycowy – Festiwal Lodu! To aż 1519 klocków, dzięki którym dzieci będą bawić się przez długi czas. Zestaw rozwija wyobraźnię i kreatywność, a także umiejętności społeczne. Maluchy mogą odgrywać różne scenki i świętować nadejście roku tygrysa. Ta cudowna zimowa sceneria zawiera lodową rzeźbę, stok narciarski, zamarznięte jezioro, sanki, wózek sprzedawcy, łyżwy, narzędzia do rzeźbienia i wiele innych dodatków! Dzieci mogą bawić się aż trzynastoma postaciami, dzięki czemu mogą odgrywać przeróżne scenki, a pomysły nigdy im się nie skończą. 

Ten zestaw jest idealny nie tylko dla dzieci, ale także dla miłośników kultury chińskiej. Zabawa z dzieckiem zestawem Nowy Rok Księżycowy może być także pretekstem do rozmowy o innych narodowościach, tradycjach i kulturach. Dzięki temu zabawa klockami będzie jeszcze bardziej rozwijająca.

Zestaw LEGO® Kraina Lodu Zamek 

Zamkowy zestaw LEGO® Kraina Loduucieszy nastolatki. Przeznaczony jest dla osób powyżej 14 roku życia. 65 centymetrowy Lodowy Zamek składa się z aż 1709 elementów, dzięki czemu zawiera nawet najmniejsze detale. Wiernie odwzorowany model zamku posiada wspaniałe wrota oraz balkon. Przód zamku wygląda jak wspaniała zimowa ozdoba. Tył jest otwarty i znajduje się tam misterna sala główna ze schodami i lodową fontanną. Na piętrze umieszczono – tak, jak w filmie – salę tronową wraz z akcesoriami. 

Samo konstruowanie tego monumentalnego Lodowego Zamku zajmie wiele godzin. By przedłużyć radość z zabawy, twórcy zestawu dołączyli do niego figurkę Anny, Elsy (w stroju klasycznym oraz drugą – w stroju koronacyjnym), Olafa, Kristoffa oraz cztery bałwanki. Dzieci mogą odgrywać w nim scenki z bajki i tworzyć własne opowieści, dzięki czemu zabawa rozwija nie tylko zdolności manualne, ale także kreatywność.