Bezpieczna metoda rozjaśniania włosów? Kąpiel rozjaśniająca!

Kąpiel rozjaśniająca – rozjaśnianie pod kontrolą!

Marzysz o jaśniejszych włosach? A możesz chcesz ufarbować włosy i potrzebujesz najpierw przeprowadzić dekoloryzację? Jednocześnie martwisz się, że rozjaśnianie niszczy włosy i ciężko jest określić, kiedy należy je przerwać? Jeśli na któreś z pytań odpowiedź brzmi “tak,” to kąpiel rozjaśniająca z pewnością cię zainteresuje. Czym jest taki zabieg? Najprościej mówiąc jest to rozjaśnianie na mokro, dzięki czemu proces jest łagodniejszy, a dodatkowo dużo łatwiej kontrolować jego przebieg. Rozjaśnianie tą metodą sprawdzi się zarówno na włosach naturalnych, jak i farbowanych, dając naprawdę dobre rezultaty.

Kiedy warto zastosować tę metodę rozjaśniania?

Ufarbowałaś włosy, ale nie jesteś zadowolona z uzyskanego odcienia? Jeżeli chcesz zniwelować szary, zielonkawy lub po prostu zbyt zimny ton, to kąpiel rozjaśniająca z pewnością ci w tym pomoże. Dzięki niej twoje włosy zyskają pożądany odcień, bez nieodpowiadających ci tonów. Jeżeli marzysz o ombre, sombre lub po prostu chcesz uzyskać efekt włosów “muśniętych słońcem,” tak jakbyś właśnie wróciła z wakacji, to rozjaśnianie na mokro będzie strzałem w dziesiątkę! Tak samo jak w przypadku chęci ożywienia koloru lub też rozjaśnienia końcówek. Ten ostatni efekt może być pożądany w przypadku pań, które farbują włosy na ciemny kolor. Wówczas czasami zdarza się, że na końcach efekt jest ciemniejszy i bardziej intensywny, niż na reszcie włosów.

Jak wygląda rozjaśnianie na mokro?

Jeżeli chcesz wykonać kąpiel, której celem będzie rozjaśnienie twoich włosów, to będziesz potrzebować szamponu, odżywki oraz rozjaśniania. Dzięki rozcieńczeniu produktu za pomocą innych kosmetyków, stężenie nadtlenku wodoru jest mniejsze. Kąpiel nie pozwala więc na uzyskanie bardzo intensywnych efektów. Jest za to dużo bezpieczniejsza dla włosów i nie wpływa na nie aż tak negatywnie jak tradycyjne rozjaśnianie. W jaki sposób możesz samodzielnie przeprowadzić taką kąpiel?

Zacznij od wymieszania rozjaśniacza z utleniaczem, w proporcjach podanych na opakowaniu. Teraz, zgodnie z uznaniem, do przygotowanej mieszanki dodaj szamponu oraz ulubionej odżywki. Jeżeli całość wyjdzie bardzo gęsta, można dodać odrobinę ciepłej wody. Moczymy włosy, a następnie nakładamy przygotowaną mieszankę w taki sposób, jakbyśmy myli głowę. Postarajmy się jednak uważać, by nie nakładać dużej ilości mieszanki na skórę głowy, tak by nie obciążać włosów u nasady. Po nałożeniu produktów, trzymamy je na włosach mniej więcej pół godziny. Po upływie tego czasu, całość zmywamy ciepłą wodą. Na koniec myjemy włosy szamponem i nakładamy na nie odżywkę. I gotowe!