Brązowe włosy z refleksami – odśwież swój look

Brązowe włosy z refleksami – fryzura dla każdego

Czy istnieją fryzury, które są na tyle uniwersalne, że będą dobrze wyglądać na wszystkich? Okazuje się, że jak najbardziej! Brązowe włosy z refleksami są jedną z takich fryzur. Ważne jedynie, żeby dobrze dobrać odcień brązu do swojego typu urody. Brąz z jasnymi refleksami będzie wyglądał bardzo świeżo, jak po powrocie ze słonecznych wakacji. A dodatkowo, fryzura wizualnie zyska większą objętość. Jeżeli natomiast nie zależy ci na naturalnym efekcie, możesz zaszaleć i postawić na ciemniejsze, kolorowe refleksy. Czerwień, fiolet, granat – będą pięknie przebijać na tle brązu, nadając całej fryzurze kolorowej poświaty. 

Jak dobrać odcień brązu?

Brązowe włosy z refleksami odświeżą i odmłodzą twój look. Aby jednak uzyskać dobre efekty, należy wybrać pasujący do naszej urody odcień brązu. Osoby posiadające chłodną karnację będą dobrze wyglądały w zimnych, ciemnych brązach. Sprawdzą się odcienie ciemnoczekoladowe lub kakaowe. Brzoskwiniowa, ciepła karnacja będzie z kolei dobrze wyglądała w towarzystwie włosów miedzianych lub kasztanowych.

Jeżeli zaś chodzi o odcień refleksów to tutaj masz mnóstwo różnych możliwości. Jasny blond w chłodnym lub ciepłym tonie, rudości lub kolorowe kosmyki będą wyglądać oszałamiająco. Zastanów się jednak, na jakim efekcie ci zależy. Wolisz naturalne, muśnięte słońcem włosy, czy też może wyraźnie nienaturalny efekt czerwonej lub fioletowej poświaty?

Refleksy na brązowych włosach – jak je zrobić?

Zastanawiasz się, jak wygląda robienie refleksów? Z włosów wydzielane są cienkie, szerokie pasma. Farba zostaje nałożona kilka centymetrów od skóry głowy, a kiedy całe pasemko zostaje nią pokryte, dociąga się ją delikatnie w stronę skalpu, tak, żeby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Jeżeli decydujemy się tylko na rozjaśnianie to po zmyciu farby wystarczy nałożyć odżywkę i wysuszyć włosy. Jeśli jednak zależy nam na kolorowych refleksach, to na rozjaśnione kosmyki należy nałożyć jeszcze kolorową farbę. Po trzymaniu jej odpowiednią ilość czasu myjemy włosy delikatnym szamponem i nakładamy odżywkę do włosów farbowanych. I gotowe!

Kolorowe refleksy z czasem będą się wypłukiwać, tracąc na intensywności. Proces blaknięcia można spowolnić używając odpowiednich kosmetyków dedykowanych włosom farbowanym. W przypadku jasnych refleksów mogą się natomiast pojawić niechciane tony np. szare lub żółte. Żeby zniwelować ten problem wystarczy używać odpowiednich płukanek przeznaczonych do blond włosów. Jeżeli nie jesteś pewna, jakiej płukanki użyć zapytaj o radę swojego fryzjera, który z pewnością udzieli ci kilku wskazówek odnośnie tego jak korygować odcień refleksów.