Cieniowane włosy do ramion – fryzura, w której każdy dobrze wygląda!

Cieniowane włosy do ramion – kiedy się na nie zdecydować?

Czujesz, że potrzebujesz odmiany, ale jednocześnie nie chcesz przechodzić wielkiej metamorfozy? Twoim celem jest delikatna zmiana wizerunku i odświeżenie fryzury? W takim razie mamy dla ciebie doskonałą propozycję! O ile jeszcze nie posiadasz cieniowanych włosów średniej długości, to proponujemy ci właśnie taką fryzurę. Cieniowane włosy do ramion świetnie się sprawdzą przy praktycznie każdym kształcie twarzy. Jeśli więc marzysz o nowej fryzurze, to średnia długość o dobranym do twoich potrzeb cieniowaniu, będzie bezpiecznym i ciekawym wyborem.

Cieniowanie to technika strzyżenia, która od lat nie wychodzi z mody i cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością. Technika polega na tym, że włosy ścina się warstwowo, tak, żeby nadać całej fryzurze lekkości oraz pożądanego kształtu. Zazwyczaj zaczyna się od ścięcia włosów do pożądanej długości, a następnie, wierzchnie warstwy zostają ponownie podcięte. Na koniec, najbardziej zewnętrzna warstwa włosów jest najkrótsza, a ta znajdująca się najbardziej od wewnętrznej strony zostaje najdłuższa.

Skorzystaj z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego

Choć mogłoby się wydawać, że cieniowanie włosów jest stosunkowo prostą techniką, to jednak wykonanie jej w sposób prawidłowy wymaga pewnej wprawy i doświadczenia. Dlatego, jeżeli zależy ci na dobrym efekcie końcowym, to polecamy się udać do dobrego salonu fryzjerskiego, którego pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. W przeciwnym wypadku może się okazać, że fryzjer np. nie dopasuje sposobu cięcia do twojego rodzaju włosów, przez co po umyciu ich, będą się źle układać. 

Cieniowane włosy do ramion to fryzura na każdą porę roku. Sprawdzi się zarówno latem, kiedy potrzebujemy lekkości, jak i zimą, kiedy zazwyczaj zostawiamy włosy same sobie i narażamy je na dużą ilość tarcia ze względu na noszenie czapek i kapturów. Dobre cięcie zagwarantuje nam, że nie będziemy musieli poświęcać dużej ilości czasu na układanie włosów, ponieważ w naturalny sposób nasza fryzura będzie przybierała pożądany kształt. Udając się do salonu fryzjerskiego warto dokładnie określić, jaki efekt nas interesuje i dodać np. swoje codzienne przyzwyczajenia. Jeżeli lubisz zaplatać i upinać włosy, to mocne cieniowanie będzie niewskazane. Dlaczego? Ponieważ krótsze warstwy włosów będą wychodzić z plecionek i nieestetycznie odstawać. Sposób i stopień cieniowania powinien zatem zostać dobrany do twoich potrzeb i przyzwyczajeń, kształtu twarzy oraz rodzaju włosów.