Co kupić w prezencie 12-latce?

Już nie dziecko, jeszcze nie dorosła. Jaki prezent dla dziewczynki w tym trudnym wieku będzie dobrym pomysłem?

Dwunaste urodziny to moment, w którym nie sprawdzą się już zabawki. Co można sprezentować solenizantce z okazji jej święta, by była zadowolona?

Czym się kierować wybierając prezent dla nastolatki?

Podobnie jak w przypadku zarówno małej dziewczynki, jak i kobiety, należy wziąć pod uwagę jej gust, sposób bycia oraz zainteresowania. W tym wieku istnieje ogromna przepaść między poszczególnymi rówieśniczkami. Jedne uważają się już za niemal dorosłe, inne wciąż czują się dziećmi i jest im z tym dobrze. Jeżeli Twoja wiedza jest mocno ograniczona, zawsze bezpiecznym i sprawdzonym prezentem jest gotówka. Z pewnością dziewczynka ma jakieś marzenia, coś, na co chciałaby uzbierać i sama będzie wiedziała, co sobie kupić. Jeśli jednak zależy Ci na wręczeniu tradycyjnego prezentu, możesz podpytać jej najbliższą rodzinę, znajomych lub ją osobiście. Czasem wystarczy znać pasję, by dobrać podarunek.

Ubrania, biżuteria i kosmetyki w prezencie dla 12-latki

W większości przypadków to jest wiek, w którym przychodzi większa refleksja na temat swojego wyglądu. Fajne ciuchy to z reguły dobry pomysł na prezent, jednak bardzo istotne jest, by wiedzieć, co lubi nosić solenizantka. Jedne dziewczynki preferują dopasowane jeansy, krótkie spódniczki, bluzki z odkrytym brzuchem i eleganckie torebki, inne wolą wygodny dres, luźne swetry, plecak. Styl ubierania się łatwo jest zauważyć i ustalić preferencje. To samo dotyczy biżuterii. Najchętniej dziewczynki w tym wieku noszą bransoletki, ewentualnie wisiorki. Dostosuj wybór do sposobu ubierania się i charakteru. Jedna solenizantka bardziej się ucieszy ze srebrnego łańcuszka, inna z bransoletek na rzemieniu. Aby prezent był wyjątkowy, możesz pomyśleć o biżuterii z grawerem.

Dobrym pomysłem jest też podarowanie w prezencie kosmetyków dla dziewczynki. Skóra w tym wieku jest jeszcze delikatna, ale z pewnością potrzebuje większej troski niż kilka lat wcześniej. Możesz kupić w prezencie zestaw łagodnych kosmetyków o naturalnym składzie, dobrej jakości odżywkę do włosów, albo pięknie pachnące perfumy https://www.drmaxdrogeria.pl/perfumy.

Pomysły na prezent dla 12-latki

  • Gry planszowe – to niezawodna propozycja dla miłośników planszówek w każdym wieku. Aktualnie na rynku dostępnych jest tak wiele różnych gier, w różnych kategoriach wiekowych, że każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. To świetny prezent, bo jest sposobem na spędzenie wolnego czasu z bliskimi, rodzicami, rodzeństwem, a także znajomymi.
  • Prezenty ekstremalne – kategoria, w której znajdują się vouchery na wyjątkowe wydarzenia. Nastolatka może się ucieszyć z lotu w tunelu aerodynamicznym, lotu motoparalotnią, lotu symulatorem lotniczym, balonem lub przejazdu po torze wyścigowym. To propozycje dla dziewczynek żądnych wrażeń.
  • Klocki i puzzle – kolejna kategoria prezentów, z których wiele osób nigdy nie wyrasta. Istotne jest jedynie, by dobrać produkt adekwatnie do wieku. Lego dla nastolatków, puzzle powyżej 1000 elementów to świetny prezent dla miłośniczek tworzenia konstrukcji i układanek.