Co przyda Ci się podczas gotowania?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym aranżacja powinna być przede wszystkim użytkowa. Wyposażenie powinno być dopasowane do potrzeb gotujących w niej osób. Urządzając kuchnię, przede wszystkim wybiera się funkcjonalny sprzęt AGD taki jak piekarnik czy kuchenka. Kolejnym elementem jest zlew z baterią. Dobiera się odpowiednie garnki i naczynia, ale już o tych mniejszych akcesoriach niezbędnych podczas gotowania, często się zapomina. Dopiero ich brak zmusza do uzupełnienia wyposażenia kuchni. Jakie akcesoria warto mieć w kuchni?

Tych akcesoriów nie może zabraknąć w Twojej kuchni

Zanim włożysz do garnka warzywa czy ułożysz na patelni mięso, należy wszystkie składniki odpowiednio obrać i pokroić. Do tego najlepiej posłuży obierak do warzyw, dzięki któremu zdejmowana skórka warzyw będzie cienka. Do krojenia oczywiście wykorzystaj noże kuchenne. W każdej kuchni przyda się zestaw noży obejmujący między innymi model uniwersalny tzw. nóż szefa kuchni, nóż do warzyw i chleba, a także mały nożyk do obierania. Jeśli lubisz przygotowywać dania rybne – przyda Ci się także nóż do ryb.

Jakie akcesoria kuchenne jeszcze przydadzą Ci się podczas gotowania? Nie zapomnij o łopatkach i szpatułkach. Modele wykonane z drewna lub bambusa spokojnie możesz używać do przewracania mięsa, naleśników czy innych smażonych na patelni produktów. Ponadto nieocenioną pomocą w kuchni będą duże łyżki, chochelki czy szczypce. Nie zapomnij także o durszlakach i łyżkach durszlakowych, dzięki którym wygodnie odcedzisz warzywa, makaron czy pierogi.

Istnieje jeszcze wiele innych akcesoriów kuchennych, które przyspieszą wiele czynności związanych z gotowaniem. Te jednak wydają się najważniejsze i nie powinno ich zabraknąć w żadnej kuchni.

W czym najlepiej przechowywać składniki na obiad?

Zanim wszystkie składniki do obiadu trafią do garnka czy na patelnię, przechowuje się je w lodówce. Nie rzadko bardziej skomplikowane dania wymagają kilku etapów, podczas których należy najpierw zamarynować warzywa czy mięso, a dopiero później poddać je obróbce termicznej.

Wszystkie składniki i produkty spożywcze najlepiej przechowuje się w pojemnikach plastikowych. Niektóre modele mają szczelną pokrywkę, dzięki której produkt nie obsycha się i na dłużej zachowuje świeżość. W pojemnikach możesz przechowywać np. żółty ser, wędlinę czy własnoręcznie zrobiony twarożek na kanapki. Pojemniki przydadzą Ci się także po obiedzie. Zapakujesz do nich resztki z posiłku, dzięki czemu będziesz mógł zjeść je na drugi dzień lub na kolację. Pamiętaj, aby dobrać odpowiedni rozmiar pojemników. Duży ich wybór znajdziesz tutaj: https://www.bricomarche.pl/kuchnia/akcesoria-kuchenne/pojemniki-plastikowe.

Aby kuchnia była w pełni funkcjonalna, koniecznie wyposaż je nie tylko w sprzęt AGD, ale także potrzebne akcesoria kuchenne. Wśród tych niezbędnych znajdują się łyżki, noże, szpatułki czy szczypce. Bardzo pomocne okażą się także durszlaki czy chochelki. Do przechowywania produktów spożywczych czy resztek z obiadu z kolei przydadzą Ci się pojemniki plastikowe. Ten funkcjonalny gadżet pozwoli Ci także zapakować lunch do pracy czy na wyjazd.