Co to jest makijaż smokey eyes?

Smokey eyes to klasyczny i modny od wielu lat makijaż oka, który wyróżnia się i zachwyca. Duża popularność tego makijażu wynika m.in. stąd, że sprawdza się on do niemal każdej stylizacji. Idealnie sprawdzi się zarówno jako makijaż dzienny, jak i wieczorowy.

Smokey eyes to klasyczny i modny od wielu lat makijaż oka, który wyróżnia się i zachwyca. Duża popularność tego makijażu wynika m.in. stąd, że sprawdza się on do niemal każdej stylizacji. Idealnie sprawdzi się zarówno jako makijaż dzienny, jak i wieczorowy. Niezależnie od tego, czy włoży się garsonkę, mini czy elegancką suknię w tym makijażu zawsze wygląda się po prostu dobrze. Ważne jest jednak, aby był on prawidłowo wykonany. Jak zatem właściwie to zrobić?

Czym jest makijaż smokey eyes?

Makijaż smokey eyes to idealny sposób na podkreślenie oczu. Opiera się na zastosowaniu ciemnego cienia w zewnętrznym kąciku oka oraz ruchomej części powieki. Kosmetyk musi być rozcierany, aż do momentu uzyskania właściwego gradientu. To, co jest tu niezwykle istotne to odpowiednie zblendowanie poszczególnych kolorów tak, aby zatrzeć między nimi granice. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu rozmycia i przyćmienia.

Makijaż smokey eyes pasuje każdej kobiecie, niezależnie od wieku i typu urody. Idealnie sprawdzi się w zestawieniu z kreacją sylwestrową, karnawałową czy weselną. Jak jednak wspomniano, z powodzeniem może być stosowany także jako makijaż dzienny.

Jakie kosmetyki potrzebne są do wykonania smokey eyes?

Smokey eyes to uniwersalna metoda podkreślenia oczu. Co ważne, nie jest to makijaż trudny do wykonania. W pierwszej kolejności należy się jedna wyposażyć w odpowiednie kosmetyki. Mowa tu o:

  • korektorze pod oczy,
  • czarnej, miękkiej kredce do oczu,
  • czarnym cieniu do oczu,
  • dodatkowych kolorach cieni,
  • pudrze sypkim lub wypiekanym,
  • a także o pogrubiającym tuszu do rzęs.

Jak zatem widać, są to kosmetyki, które niemal każda z pań posiada w swojej kosmetyczne. Mając już wszystkie produkty, można przejść do samego wykonania makijażu.

Jak wykonać makijaż smokey eyes?

Makijaż smokey eyes nie jest skomplikowany i z pewnością poradzi sobie z tym każda z pań. Na początku na całe powieki nałożyć należy cienką warstwę korektora pod oczy. Ważne, aby kosmetyk rozprowadzony został także pod łukiem brwiowym.

Następnie należy dość mocno przypudrować okolice pod oczami. Krok trzeci to zastosowanie czarnej kredki. Można nią pomalować całą górną powiekę, bądź jedynie jej połowę. Pamiętać przy tym trzeba, że im więcej zastosuje się czarnej kredki, tym intensywniejszy będzie makijaż oraz efekt przydymionego oka. Kosmetyk powinien być bardzo dokładnie roztarty pędzelkiem.

Przeczytaj też: Jak myć pędzle do makijażu

Kolejny krok to nałożenie na powiekę czarnego cienia. Z kolei w kąciku zaaplikować należy biały lub beżowy. Jasny cień naniesiony powinien być pod łukiem brwiowym. W tym momencie można już na środek powieki nałożyć cień w wybranym, dodatkowym kolorze. Kosmetyk powinien być następnie delikatnie roztarty. W ten sposób uzyska się łagodne przejście i zetrze się granice poszczególnych cieni. Czas, aby zająć się załamaniem powieki. Świetnie sprawdzi się tu cień w kolorze ciepłego brązu. Warto go zastosować do roztarcia granicy czarnego cienia w załamaniu powieki. Tak samo przyciemniana powinna zostać dolna powieka.

Na koniec nie pozostaje już nic innego jak nałożyć czarną kredkę na linię wodną oka, a także wytuszować rzęsy. Zastosować warto tu taką maskarę, która umożliwi uzyskanie maksymalnego efektu pogrubienia. To wszystko, makijaż smokey eyes jest już gotowy.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat wykonywania makijażu smokey eyes przeczytaj pełen poradnik: https://pedzlove.pl/blog/smokey-eye-klasyczny-makijaz-oczu-b33.html