Czy pasta do zębów na pryszcze rzeczywiście pomaga?

Pasta do zębów na pryszcze jest bardzo popularnym środkiem. Jej działanie jest nie tylko bakteriobójcze, ale także wysuszające. Jak ją stosować? Jak nakładać na twarz? A w końcu jak długo ją trzymać? Musimy tego wszystkiego koniecznie się dowiedzieć.

Jak działa oraz czy pomaga?

W przypadku wielu problemów ze zdrowiem oraz ze swoim wyglądem doszukujemy się domowych sposobów, aby danej dolegliwości się pozbyć. Tak samo jest właśnie z pryszczami. Zastanawiamy się czym je smarować, aby raz na zawsze się ich pozbyć. Na pewno sprawdzona jest pasta do zębów na pryszcze.

Bardzo duże grono zwolenników stosowania maseczki właśnie z pasty do zębów na twarz oraz zmarszczki także uważa, że jest ona bardzo skutecznym sposobem na zmniejszanie oznak starzenia się skóry oraz na poprawę kondycji.

Gdy bierzemy pod uwagę dezynfekujące, antybakteryjne oraz skuteczne oczyszczanie, można się domyśleć, że powinna ona mieć bardzo podobne działanie przy zastosowaniach jej także w innym miejscach. Tak się dzieje w przypadku wyprysków podskórnych oraz w przypadku trądziku.

Znaczna większość past posiada właściwości bakteriobójcze, łagodzące stany zapalne oraz także przeciwgrzybicze. W składzie co po niektórych z nich jest triklosan.

Jak stosować taką pastę na pryszcze?

Aplikacja bezpośrednia pasty na krosty zadziała w sposób antybakteryjny oraz także wysuszający, ponieważ większość past zawiera składniki, jak mentol, olejki eteryczne oraz także kwas salicylowy, wodę utlenioną oraz sodę. Te właśnie składniku wykazują się sporą skutecznością w walce z pryszczami.

W przypadku trądziku nasilonego możemy pastę do zębów zaaplikować jako maseczkę. W tym celu należy wymieszać około połowę łyżeczki pasty z jedną łyżką soku wyciśniętego z cytryny oraz jedną rozgniecioną tabletką aspiryny.

Taką właśnie mieszankę nakładamy na skórę oczyszczoną naszej twarzy i pozostawiamy na około dziesięciu minut. Następnie pastę spłukujemy ciepłą wodą. Stosowanie takie właśnie zabiegu dwa razy na tydzień przyniesie bardzo trwały efekt poprawy kondycji naszej skóry.

Na sam koniec wspomnijmy, że tlenek cynku jest związkiem najpopularniejszym do walki z trądzikiem. Dzięki niemy preparaty mają działanie ściągające, wysuszające oraz także lekko antybakteryjne. W sprzedaży znajdziemy maść oraz także pastę cynkową. W dodatku jest ona o identycznym przeznaczeniu, a więc o pomyłkę nietrudno. Znaczącą różnicą pomiędzy nimi jest znacznie wyższe stężenie tlenku cynku w paście. Ma ona zatem działanie o wiele, wiele silniejsze.