Czy tapeta glamour pasuje do naszego wnętrza?

Zastanawiasz się, jak urządzić swoje wnętrze, by cieszyło oko i spełniało potrzebę komfortu i luksusu, którą każdy, czy tego chce, czy nie, posiada? Jeśli lubisz eleganckie wykończenia, ornamenty, satynę i połysk, tapeta glamour jest zdecydowanie dla ciebie. Doskonale sprawdzą się jako tło telewizora lub będą świetnie współgrać z naszym łóżkiem. Nie musimy mieć drogich mebli, by wyglądały razem z naszą tapetą dobrze. Sama ona sprawi wrażenie elegancji i kunsztowności w naszym domu. 

Co to jest tapeta glamour?

Żeby wytłumaczyć, co to jest dokładnie tapeta glamour zacznijmy od pojęcia samego pomieszczenia glamour. Styl ten wywodzi się od szykownych rezydencji amerykańskich bogaczy, głównie gwiazd. Nie jednym kojarzy się też bardzo słusznie z czerwonym dywanem. Jeśli mielibyśmy porównać go z jakąś epoką, to z pewnością będzie to barok. Meble wyróżniają się wymyślnymi kształtami i nie ma tu mowy o minimalizmie. Materiały, które głównie nam się tutaj kojarzą to satyna, atłas czy welur. Wszystko ma swój specyficzny blask a całość tworzy wrażenie niewiarygodnego komfortu i luksusu. I takie właśnie są również tapety w stylu glamour. Wykonane często z wymienionych wyżej materiałów lub sprawiające takie wrażenie. Pomagają nam stworzyć eleganckie, gustowne pomieszczenia bez drogich dodatków. 

Z czym łączyć tapetę glamour?

Po latach uwielbienia stylu vintage, surowych loftów czy innych minimalistycznych aranżacji wnętrz, do łask powrócił maksymalizm. Znów zaczynamy miłować się w przepychu i pokaźności. Jeśli właśnie tak wyobrażamy sobie nowy wystrój naszego domu, lecz nie mamy na koncie setek tysięcy, dzięki którym pozwolimy sobie na ekskluzywne meble i wykończenia, to z pomocą przychodzi nam tapeta glamour. Jeśli jednak ma spełniać swoją rolę, musimy wiedzieć, jak połączyć ją z resztą naszego otoczenia. Nie wszędzie będzie pasowała. Jeśli chcemy zastosować ją na wszystkich ścianach a nasze meble charakteryzują się same w sobie wrażeniem przepychu, możemy łatwo przesadzić. Nie chcemy przecież, by nasz salon wyglądał, jakby coś w nim wybuchło a łatwo możemy do tego doprowadzić nie znając umiaru. Jeśli więc nasze meble są pokaźne, postawmy na jedną, konkretną ścianę w stylu glamour. Bardzo ważne są też kolory- wrażenie luksusu sprawią te dobrze współgrające ze sobą i nie zbyt pstrokate. Co ciekawe w przypadku tapet glamour- nawet jeśli mamy do czynienia z surowym stylem, metalem, drewnem i prostymi meblami, umiejętne dodanie tapety na jedną lub więcej ścian może zupełnie zmienić otoczenie z prostego, klasycznego na ekskluzywne i robiące wrażenie.