Czy warto używać olejek rycynowy na włosy?

Chyba każda kobieta ma świadomość tego, że włosy są poniekąd jej wizytówką. Zwracamy na nie uwagę i chciałybyśmy, aby były wręcz perfekcyjne. Jednak czy jedynie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w salonie fryzjerskich są w stanie sprawić, że nasze włosy będą przepiękne? I tak i nie. Oczywiście strzyżenia i koloryzacji dokonujemy w salonie fryzjerskim, ale zabiegi pielęgnacyjne możemy wykonać w domu. Czego użyć? Okazuje się, że niezawodny jest olejek rycynowy na włosy.

Gdzie można kupić olejek rycynowy?

Wiemy już, że olejek rycynowy na włosy jest w stanie sprawić cuda. Musimy jednak w pierwszej kolejności go kupić. Wiele kobiet poszukuje olejku w drogeriach. Nie jest to jednak dobry pomysł. W drogeriach znajdziemy najczęściej drogie kosmetyki pielęgnacyjne do włosów, których działanie nie jest takie, jakbyśmy sobie tego życzyły. Gdzie szukać olejku rycynowego? Najlepszym wyjściem będzie udanie się po prostu do apteki. Poprośmy farmaceutkę o najtańszy i najzwyklejszy olejek rycynowy bez żadnych dodatków. Ile zapłacimy? Będziemy pozytywnie zaskoczone, ponieważ jest to jedyne kilka złotych.

Jak stosować olejek rycynowy?

Skoro udało nam się już kupić olejek rycynowy, to możemy teraz pokusić się o zapoznanie z jego użytkowaniem. Na olejku takich informacji nie znajdziemy. Musimy wiedzieć, że najpopularniejszym stosowaniem olejku rycynowego na włosy jest wykonywanie wcierek. Koniecznie na włosy suche oraz nieumyte wcieramy olejek. Zaczynamy od włosów u nasady i przeciągamy olejek do samych końców. To właśnie na końcach skupiamy się najbardziej. Od razu zaznaczymy, że nie wolno nam zbyt wiele nakładać olejku, ponieważ później będzie go trudno zmyć. Najczęściej użyjmy dosłownie kilku kropel. Do rozprowadzenia kropli powinnyśmy użyć grzebienia. Zrobimy to o wiele łatwiej.

Z taką maseczką powinny siedzieć około godzinki. Jeśli mamy czepek, to powinnyśmy założyć go i położyć się spać. Wówczas działanie olejku rycynowego jest jeszcze mocniejsze. Po obudzeniu się musimy zmyć dokładnie olejek. Może to nie być takie łatwe. Najczęściej musimy zmyć olejek poprzez dwukrotne mycie włosów czy też nawet trzykrotne. Po umyciu włosów od razu zauważymy różnicę. Włosy będą miękkie oraz łatwo będzie się je rozczesywać.

Co jaki czas używać olejku rycynowego? Najlepiej dwa razy w tygodniu. Absolutnym minimum jest raz na tydzień. Możemy się spodziewać włosów bardziej mocnych, nie wypadających, bardziej błyszczących oraz nieco ciemniejszych. Pierwsze efekty zauważymy już po jednym zastosowaniu tego olejku. Naprawdę warto.