Czy wycieniowane długie włosy po cieniowaniu są zniszczone?

Cieniowanie jest sposobem strzyżenia. W jego wyniku część kosmyków staje się znacznie krótsza od innych. Wykonuje się je pomiędzy innymi w celu nadania naszym włosom gęstości oraz objętości. Kto powinien się na tego typu fryzurę zdecydować? Wycieniowane długie włosy prezentują się naprawdę ślicznie.

Dla kogo jest cieniowanie?

Cieniowanie lubią głównie włosy falowane oraz także włosy kręcone. Taki zabieg wydobywa, jak i także intensyfikuje skręt naturalny, a także ułatwia samo skręcanie się poszczególnych kosmyków. Na skutek cieniowania wycieniowane długie włosy mają warstwy, a nasza fryzura nabiera bardzo elastycznego kształtu. Pasja się przestają plątać i w o wiele mniejszym stopniu ulegają wszelkich uszkodzeniom.

Rozwiązanie to świetnie się także sprawdzi u kobiet, które mają gęste oraz ciężkie włosa. Po cieniowaniu włosy będą się o wiele lepiej układać, a noszenie pasm rozpuszczonych stanie się o wiele bardzie komfortowe.

Na cieniowanie mogą się również zdecydować kobiety o gęstych, długich, jak i także przyklapniętych kosmykach. Taki zabieg odbije nasze włosy od nasady nadają im pożądanej objętości.

Kiedy lepiej będzie zrezygnować z cieniowania?

Cieniowanie na pewno nie znajdzie zastosowania na włosach rzadkich oraz cienkich. Sprawi ono bowiem, że pasma będą wyglądały na jeszcze mocje przerzedzone. Nie powinno się go także wykonywać u kobiet, których włosy są mocno porowate oraz proste.

Warto zdawać sobie sprawę z samego faktu, że cieniowanie utrudnia podcinanie końcówek – po wykonaniu takowego zabiegu rozdwajają się one o wiele częściej niż w przypadku włosów, które są ścięte na prosto, a co więcej – dzieje się to na ich całej długości, a co idzie za tym – pasma wyglądać mogą na o wiele bardziej rozdwojone niż w rzeczywistości. 

Cieniowanie także powoduje wzmocnienie skrętu, co dla jednych osób może być bardzo dużą zaletą, a dla innych – wadą. Do wad strzyżenia tego typu można zaliczyć także fakt, że utrudnia ono samo wykonywanie niektórych fryzur, jak zaczesany gładko kucyk, a to z uwagi na pasemka wychodzące czy też końce włosów zbyt krótkie.

Musimy pamiętać, aby włosów samodzielnie nigdy nie cieniować. Strzyżenie tego typu powinno się wyłącznie wykonywać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Wówczas mamy pewność niemal stu procentową, że nasze włosy nie ulegną żadnemu uszkodzeniu i będą się bardzo efektownie prezentowały. Bardzo ważne jest także to, aby wybrać naprawdę dobrego fryzjera, a nie oszczędzać na wizycie. Niestety nie każdy fryzjer potrafi profesjonalnie cieniować włosy.