Czym jest blendowanie cieni?

Czy blendowanie cieni sprawia Wam trudność? Jeśli tak, to nie jesteście same. Warto zorientować się jak robić to krok po kroku.

Ładny makijaż oczu

Musimy wiedzieć, że makijaż nawet codzienny jest bardzo trudną oraz także wymagającą sztukę. Uczymy się jej w zasadzie całe życie. Pomalowanie rzęs tuszem, muśnięcie ust szminki, przeczesanie brwi żelem oraz nałożenie różu na policzki to rzeczy podstawowe, które wykonać potrafi w zasadzie każda z kobiet. Sprawa się jednak zaczyna komplikować, gdy chcemy użyć także w makijażu cieni do powiek. Wiele kobiet z tego kroku rezygnuje, ponieważ nie czuje się tak naprawdę na siłach i wydaje jej się, że nie ma w żadnym wypadku wystarczających umiejętności, aby móc stworzyć bardzo ładny makijaż oczu. Nic mylnego. Musimy mieć świadomość,  że blendowanie cieni wymaga jednak od nas pewnej wiedzy oraz także umiejętności. Jednak wszystko to jest do wypracowania. Jeśli marzymy o podkreślonych pięknie oczach, to powinnyśmy wiedzieć co to tak naprawdę jest, a dopiero później etap ten wprowadzić do swojego makijażu codziennego.

W jaki sposób blendować cienie do powiek?

Blendowanie cieni jest niczym innym jak ich rozcieranie na powiece. Jeśli chcemy wymodelować oko, to otwórzmy je i podkreślmy. Jest to absolutnie niezbędny krok w naszym makijażu.

Przed blendowaniem cieni na powiekach, należy je w sposób odpowiedni przygotować. W tymże celu wykorzystać należy bazę pod makijaż, która to łagodzi powiekę i sprawi, że produkty będą się o wiele lepiej trzymały. Co więcej ułatwi nam to ich rozcieranie. Ważne jest także to, aby poczekać na wchłoniecie się produktu. Kluczem do sukcesu jeśli chodzi o blendowanie cieni jest samo stopniowanie kolorów. Nie da się uzyskać pięknego efektu zaczynając od ciemnych kolorów. Należy rozpocząć od koloru najjaśniejszego i przechodzić stopniowo przez średnie aż do odcieni ciepłych. Niezmiernie ważna jest także sama technika. Blendowanie cieni przy pomocy kolistych oraz delikatnych ruchów zapewni bardzo subtelny efekt. Rozcierać należy cienie przy krawędziach. Wówczas uzyskamy bardzo ładną taką chmurkę koloru. Jednocześnie należy pamiętać, aby nie przyciskać do powieki zbyt mocno pędzla. Zanim nałożymy na powiekę cień, warto otrzepać jego nadmiar, aby móc uniknąć jakiś plam.

Techniki tej możemy się poduczyć w sieci. Znajdziemy tam mnóstwo filmików, które pokazują nam każdy krok. Warto pokusić się o taką naukę. Takie instrukcje będą przydatne. Pamiętajmy jednak, że trening czyni z nas mistrza i z każdym kolejnym makijażem będzie lepiej.