Czym jest puder bananowy i co go charakteryzuje?

Czym jest puder bananowy i czy warto go używać?

Na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele różnych produktów do makijażu. Wśród nich znajdują się m.in. przeróżne pudry. Jednym z nich jest puder bananowy, który od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Co znajdziemy w składzie tego kosmetyku i czym jest puder bananowy? Wbrew nazwie, w produkcie nie znajdziemy niczego, co pochodzi z bananów. Nazwa kosmetyku wzięła się od delikatnego bananowego pigmentu, który znajduje się w pudrze. 

Puder bananowy to kosmetyk półtransparentny, zawierający niewielką ilość żółtego pigmentu, dzięki czemu doskonale nadaje się do tuszowania pewnych mankamentów cery, bez tworzenia efektu maski. Bazą takiego kosmetyku jest puder transparentny, czyli bezbarwne drobinki mineralne. Nie da się jednoznacznie powiedzieć czym jest puder bananowy, ponieważ w zależności od firmy, tego typu kosmetyki mogą mieć różny skład. Przykładowo, w pudrze bananowym można znaleźć mikę, związki krzemu, magnezu lub cynku, witaminy A, C, E lub wyciągi z ziół. Taki puder doskonale się sprawdzi, jeżeli szukamy czegoś o mocniejszym kryciu, niż to, które oferują pudry transparentne, a jednocześnie nie chcemy używać typowego, kolorowego pudru. Naszym zdaniem jest to produkt godny polecenia. Poniżej przedstawiamy jego zalety.

Właściwości i zalety bananowego pudru

Puder bananowy doskonale matuje skórę, wygładza ją, utrwala podkład i przy okazji prawie całkowicie wtapia się w skórę. To “prawie,” jest główną różnicą przy porównaniu go do pudru transparentnego. Dzięki drobinkom żółtego pigmentu, puder bananowy nadaje się do maskowania drobnych niedoskonałości i zaczerwienień. Drobinki są tak małe i jest ich na tyle niedużo, że nie barwią cery na żółto, a jedynie delikatnie maskują mankamenty. Za pomocą pudru bananowego można bez problemu zakryć przebarwienia i wyrównać koloryt skóry. Dodatkowo, warto mieć świadomość, że pigment używany w pudrze bananowym ma właściwości rozświetlające, dzięki czemu cera wydaje się bardziej promienna i świeża.

Naszym zdaniem, puder bananowy warto mieć, ponieważ doskonale sprawdzi się on jako półśrodek, łączący właściwości pudrów transparentnych i kolorowych. Nie zapycha, jest lekki i uniwersalny. Można go używać zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia, o ile nie potrzebujemy mocnego krycia. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego pudru, przeczytaj jego skład. Poszczególne kosmetyki mogą się bowiem różnić zawartością chemicznych dodatków, mogących negatywnie wpływać na skórę.