Czym są muszle laktacyjne?

Muszle laktacyjne to tak naprawdę produkt, który się przydaje większości matek karmiących. Jeśli borykamy się z obolałymi oraz pękniętymi brodawkami, to możemy uśmierzyć ten ból dzięki właśnie wspomnianym już muszlom laktacyjnym.

Na czym polega działanie muszel laktacyjnych?

Jeśli chcesz skończyć z obolałymi wiecznie piersiami, to świetnie trafiłaś. Jeśli karmienie sprawia Ci spory dyskomfort, to także produkt ten warto rozważyć. Jak najbardziej warto zainwestować w muszle laktacyjne. Ułatwiają one te zadania oraz na dodatek chronić będą nasze brodawki.

Muszle laktacyjne nosi się zawsze w biustonoszu. Służą one do zbierania nadmiaru pokarmu. Przydaje się to mamom dzieci kilkudniowych. To one właśnie mają do czynienia najczęściej z nawałem pokarmu.  Dopiero z czasem sytuacja się normalizuje i ilość mleka produkowanego dostosowuje się do potrzeb naszego dziecka. Dzięki nim właśnie matki, które mają popękane oraz obolałe brodawki, mogą się cieszyć znacznie większym komfortem. Muszle laktacyjne chronią nasze piersi przed zewnętrznymi czynnikami oraz udaje się zredukować ich obrzęk. Poprzez uciskanie delikatne zmniejsza się napięcie, a do tego ułatwiony jest swobodny przepływ powietrza. Muszle laktacyjne bardzo dyskretnie się chowają w staniku, a więc są dla innych osób całkowicie niewidoczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze muszli laktacyjnych?

Podczas wyboru muszli laktacyjnej przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, co nam podczas karmienia piersią doskwiera najbardziej. Istnieją również modele, które pomagają znacznie w gojeniu się brodawek czy też niwelują problemy wklęsłych oraz także płaskich sutków. Jeśli mamy problem z płaskimi sutkami, to musimy pamiętać o tym, aby przystawiać najczęściej dziecko do karmienia, aby się pozbyć tejże komplikacji.

A gdzie możemy kupić muszle laktacyjne? Na pewno możemy je kupić w aptece. Produkty dostępne są także w stacjonarnych sklepach. Oferują one akcesoria dla dzieci, jak i także dla matek. Takowe osłonki znajdziemy także na przeróżnych aukcjach internetowych. W takich miejscach ceny są naprawdę znacznie niższe. Cieszy nas to przeogromnie.

Jednak pamiętajmy, że w przypadku muszli laktacyjnych liczy się dla nas najbardziej jakość. Nic innego nas nie obchodzi. Doskonale o tym wiemy. Cena to jeden aspekt, ale dopiero oceniamy go po jakości. Wybierając najtańszy produkt musimy się liczyć ze słabym wykonaniem, jak i także ze słabą jakością. Jak najbardziej jest to oczywiste. Za niskie ceny trudno jest kupić produkt o wysokiej jakości.