Dieta grejpfrutowa – sposób na szybkie schudnięcie?

Dieta grejpfrutowa – na czym polega?

Osoby, które chcą schudnąć lub osiągnąć konkretne efekty związane z wyglądem sylwetki, bardzo często próbują różnego rodzaju diet, mających na celu szybką zmianę wyglądu. Warto jednak mieć świadomość, że większość diet nie da nam trwałych efektów, a część z nich może być niebezpieczna dla zdrowia. Istnieją jednak diety, które dają stosunkowo szybkie efekty, których utrzymanie jest możliwe. Wśród nich znajduje się dieta grejpfrutowa. 

Założenia diety grejpfrutowej są stosunkowo proste. Wystarczy spożywać około 1700kcal dziennie, włączając w swój jadłospis grejpfruty. Decydując się na przejście na dietę grejpfrutową należy mieć świadomość, że nie pozwoli nam ona na zrzucenie tkanki tłuszczowej. Pomoże natomiast pozbyć się resztek zalegających w przewodzie pokarmowym i oczyścić organizm, dzięki czemu nasza waga ulegnie zmianie. Istnieją różne warianty diety grejpfrutowej. My polecamy ten trzydniowy. Dieta grejpfrutowa zakłada ograniczenie soli, picie dużych ilości wody, wykluczenie smażonych potraw, picie filiżanki kawy dziennie, wyeliminowanie cukru i podjadania pomiędzy posiłkami. Oraz spożywanie dużych ilości grejpfrutów. Co istotne – do każdego posiłku należy włączyć połówkę grejpfruta lub szklankę soku wyciśniętego z tego owocu.

Dlaczego włączenie grejpfrutów do diety ma sens?

Grejpfruty zawierają dużą ilość błonnika, dzięki czemu szybko wywołują uczucie sytości. Dodatkowo, inne składniki zawarte w tych owocach pozwalają na przyspieszenie rozkładu tłuszczów. Grejpfruty są bogate w magnez, potas, wapń i witaminy z grupy B oraz witaminę E. Do zalet diety grejpfrutowej z pewnością można zaliczyć szybkie efekty. Jeśli więc chcesz schudnąć przed jakąś okazją, np. weselem lub wakacyjnym wyjazdem, to taka dieta z pewnością pomoże ci w pozbyciu się kilku kilogramów.

Jednocześnie należy mieć świadomość, że będąc na diecie grejpfrutowej mocno ograniczamy tłuszcze oraz utrzymujemy stosunkowo niską ilość spożywanych kalorii. Na dłuższą metę, taka dieta jest więc niewskazana, ponieważ nie będziemy w stanie dostarczyć naszemu organizmowi witamin rozpuszczających się w tłuszczach, takich jak A, D, E i K. Jeśli planujesz skorzystać z takiej diety, polecamy skonsultować się z dietetykiem, który wyznaczy bezpieczny czas stosowania jej. Najbardziej optymalnymi wariantami są te trzy i pięciodniowe, choć zdarzają się osoby, które stosują dietę grejpfrutową przez dwanaście dni. Należy jednak mieć na uwadze, że bycie na takiej diecie przez dłuższy czas jest niewskazane i może prowadzić do pojawienia się różnych problemów zdrowotnych.