Dieta przyspieszająca metabolizm – jak poprawić swoją przemianę materii?

Dieta przyspieszająca metabolizm – czym jest taki sposób odżywiania się?

Temat metabolizmu z pewnością jest bliski wszystkim, którzy kiedykolwiek zajmowali się dietetyką, odżywianiem się lub próbowali schudnąć. Sama dieta przyspieszająca metabolizm może być nie tylko sposobem odżywiania się, ale również tytułem książki napisanej przez Haylie Pomroy. Przechodząc do meritum – czy da się odżywiać w taki sposób, żeby poprawić swoją przemianę materii?

Haylie jest ekspertem od spraw żywienia oraz osobą cenioną w świecie medycyny. To do niej odsyła się pacjentów z dużą otyłością lub nadwagą. Dieta przyspieszająca metabolizm została wymyślona nie po to, żeby schudnąć, lecz po to, żeby przyspieszyć przemianę materii. Warto wspomnieć, że dieta Haylie to nie tylko sposób odżywiania się. Aby proces podkręcania metabolizmu był skuteczny, konieczna jest również regularna aktywność fizyczna. Jak wygląda taka dieta?

Podkręć swój metabolizm i pozbądź się niechcianych kilogramów

Im lepsza przemiana materii, tym łatwiej uzyskać szczupłą sylwetkę. Odpowiednie odżywianie się może w znaczący sposób poprawić metabolizm, dzięki czemu schudnięcie stanie się łatwiejsze. Dieta, mająca przyspieszyć przemianę materii, powinna według Haylie składać się z pięciu posiłków dziennie, w tym trzech większych i dwóch przekąsek. Posiłki należy spożywać co mniej więcej trzy godziny i nie należy ich opuszczać. Podczas bycia na diecie poprawiającej metabolizm nie liczy się kalorii. Trzeba natomiast pilnować wielkości spożywanych porcji. Dodatkowo, podkręcanie przemiany materii zakłada trzymanie się diety składającej się z trzech faz. Każda z faz przypisana jest do konkretnych dni tygodnia. 

W pierwszej fazie należy jeść proteiny, ziarna, owoce i warzywa. Istotny jest również wysiłek fizyczny, który w tej fazie polega na wykonywaniu treningów kardio, takich jak np. bieganie. Faza pierwsza obejmuje poniedziałek i wtorek. Faza druga, do której należy się stosować w środę i czwartek, pozwala na jedzenie protein i warzyw. Dodatkowo, podczas tych dwóch dni należy przynajmniej raz wykonać trening siłowy, polegający np. na ćwiczeniach hantlami. Faza trzecia to pozostałe trzy dni tygodnia, podczas których należy jeść ziarna, owoce, warzywa, proteiny, zdrowe tłuszcze. Przynajmniej raz trzeba wykonać ćwiczenia relaksacyjne, takie jak pilates lub joga. Cała dieta, mająca na celu podkręcenie metabolizmu powinna trwać 28 dni, czyli cztery tygodnie. Po zakończeniu takiej diety nasza przemiana materii będzie znacząco lepsza.