Dla kogo platynowe włosy i jak uzyskać najlepszy efekt?

Włosy koloryzowane na platynowy odcień blondu są w ostatnich czasach wyjątkowo modne. Z jednej strony pozwalają się wyróżnić i przykuwają uwagę, a z drugiej wyglądają na tyle naturalnie, że nie tworzą na głowie efektu sztuczności. Do jakiego typu urody pasują i co trzeba o nich wiedzieć? Sprawdzamy!

Platynowe włosy – dla kogo?

Ciekawostką, która może wiele osób zaskoczyć, jest to, że platynowy blond świetnie pasuje niemal do każdego typu urody! Nie jest on ani za chłodny, ani za ciepły, dlatego dobrze sprawdza się na głowach osób o cerze, jasnej, ciemnej, ciepłej, ale i chłodnej. Bardzo dobrze wyglądają w nim również kobiety o brązowych oczach i ciemniejszej oprawie, którym często odradza się inne blondy właśnie z racji na niedopasowanie do rodzaju urody. Bez względu na to, czy masz oczy zielone, niebieskie, brązowe, cerę porcelanową, chłodną czy brzoskwiniową – platynowe włosy będą do ciebie pasować!

Blond w platynie może mieć zarówno chłodniejsze, jak i cieplejsze odcienie i tu rolą fryzjera jest dobranie do twarzy takiej wariacji barw, by pozostając platyną, uwypuklała dany typ urody i wydobywała kobiece piękno, podkreślając owal twarzy, kolor oczu i odcień cery.

Jak wykonuje się farbowanie?

Proces farbowanie włosów na blond w platynie poprzedza się, podobnie jak przy innych blondach, właściwym rozjaśnienie posiadanych włosów. Wykonuje się je z użyciem specjalistycznych rozjaśniaczy i tonerów, które faza po fazie rozbielą włosy (nawet te ciemne!) i nadadzą im odpowiedni, platynowy efekt. W tym samym czasie specjalista dobierze też ostateczną wersję platyny, która albo ochłodzi pasma, albo je ociepli.

Rozjaśnianie włosów może potrwać około 50 minut albo dłużej, co uzależnione jest i od długości włosów i od ich nasycenia pigmentem. Ciemne włosy będą rozjaśniane dłużej, więc musimy się liczyć z odpowiednio dłuższą wizytą u fryzjera, a jasne włosy – zdecydowanie krócej.

Warto pamiętać, że długotrwałe rozjaśnianie włosów do koloru platyny, może spowodować ich wysuszenie i podniszczenie (jest to rzecz normalna, bo samo rozjaśnianie to mocna ingerencja w strukturę włosa!). Z tego powodu od razu przy pierwszym myciu należy stosować się do wskazówek fryzjera. Uwzględnią one m.in. rodzaj szamponu, jakiego powinno się używać, typy odżywek i częstotliwość ich stosowanie, rodzaje pielęgnacyjnych masek i tonerów, które wydłużą czas działania pigmentu, a fryzurze dodadzą blasku. Można też śmiało sięgnąć po naturalne sposoby podtrzymujące i poprawiające jakość włosów, w tym np. płukanki, maseczki ziołowe i wcierki.