Dlaczego warto wybierać naturalne szampony do włosów?

Wiele osób ma problem z przesuszonymi, łamliwymi bądź przetłuszczającymi się włosami. Okazuje się, że za te problemy odpowiedzialna może być niewłaściwa pielęgnacja i nieodpowiednio dobrany szampon. W dzisiejszym poradniku dowiecie się, dlaczego warto wybierać naturalne szampony do włosów? Czy mają przewagę nad drogeryjnymi z dodatkiem sztucznych barwników i konserwantów?

Naturalne szampony do włosów – czym różnią się od tych ze sztucznymi dodatkami?

W szamponach do włosów bardzo często znajdują się dodatki sztucznych barwników czy konserwantów. Złą sławą cieszą się zwłaszcza SLS i SLES, czyli detergenty anionowe, które wykazują silne działanie powierzchniowo czynne i pianotwórcze. Powodują przesuszenie skóry głowy. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku osób z wrażliwą skórą, gdyż u nich bardzo szybko pojawia się zaczerwienienie, rumień, swędzenie czy reakcja alergiczna. Częste używanie takich szamponów może prowadzić do zaburzenia pracy gruczołów łojowych, które przez działanie przesuszające produkują jeszcze więcej sebum przez co włosy nadmiernie się przetłuszczają. Składniki przesuszające skórę mogą prowadzić też do zmian łuszczycowych czy atopowego zapalenia skóry. Naturalne szampony do włosów bazują głównie na składnikach ziołowych, w związku z tym świetnie nadają się do codziennego stosowania. Takie produkty znajdziecie w ofercie: https://www.izielnik.pl/naturalne-szampony-do-wlosow. Przykładem może być produkt na bazie ekstraktu ze słodkich migdałów. Taki naturalny szampon sprawia, że włosy nie są przesuszone i naturalne olejki nie są z nich wypłukiwane. Jeżeli chce się uzyskać efekt większego pienienia, to wystarczy użyć produkt dwukrotnie. Za drugim razem pasma zatrzymują więcej wody, a ponadto jest mniej łoju i innych zanieczyszczeń co sprawia, że naturalny szampon do włosów lepiej się pieni. 

Naturalne szampony do włosów – jakie są ich zalety? 

Naturalne kosmetyki do włosów mają pH odpowiednie dla Twojej skóry. Mają kojące i pobudzające działanie dzięki bogactwu witamin. Często wzbogacone są o naturalne oleje, które nadają włosom piękny zapach, a jednocześnie je wzmacniają. Dodatek takich składników sprawia, że włosy są odpowiednio nawilżone po myciu. Takie produkty sprawdzają się do codziennego stosowania nie tylko dla osób o wrażliwej skórze, ale chociażby tych, które są po zabiegach rozjaśniania czy koloryzacji. Takie szampony podobnie jak te drogeryjne mogą być przeznaczone do konkretnego rodzaju włosów i mają tak skomponowane składniki, by odpowiadały na ich potrzeby. Co istotne są to produkty ekologiczne i neutralne dla środowiska.