Dmuchane zjeżdżalnie wodne — jaki model atrakcji będzie najlepszy?

Planujesz zorganizowanie strefy wodnej rozrywki z dmuchańcami? Upewnij się, że znajdujące się w niej atrakcje nie tylko są najwyższej jakości, lecz także prezentują się świetnie. W tym artykule podpowiemy Ci, na co powinieneś zwracać uwagę, by wybrać odpowiedni model dmuchanej zjeżdżalni wodnej i móc cieszyć się egzemplarzem, który jeszcze przez długie lata będzie przynosić zyski.

Duża czy mała dmuchana zjeżdżalnia wodna?

Rozmiar atrakcji to dość istotna kwestia. W końcu to od niego w dużej mierze zależeć będzie wygoda zabawy, a także to, ile osób jednocześnie będzie mogło brać udział w radosnych harcach na danej konstrukcji. Zwykle im większa jest atrakcja, tym większa jej przepustowość. Jeśli planujesz realizację parku wodnego w lokalizacji, gdzie w sezonie przebywa w celach wypoczynkowych mnóstwo osób, postaw na model z więcej niż jednym torem, albo zdecyduj się na co najmniej dwa egzemplarze zjeżdżalni.

Rozmiar atrakcji powinien być dostosowany nie tylko do liczby gości, lecz także do grupy wiekowej, którą oni reprezentują. Dzieci w wieku przedszkolnym bawią się na nieco niższych, krótszych modelach. Starsze dzieci i nastolatkowie zwykle poszukują wyzwań i z pewnością będą chcieli spróbować swoich sił na wysokich zjeżdżalniach o długich torach. Zapewnij im taką atrakcję, a będziesz mieć pewność, że wspomnienia o pobycie w Twoim parku wodnym zostaną z nimi jeszcze na długi czas.

Klasyczna dmuchana zjeżdżalnia wodna czy model combo?

Producenci dmuchanych atrakcji prześcigają się w opracowywaniu coraz to ciekawszych projektów konstrukcji. W świecie dmuchańców z pewnością nie ma miejsca na nudę! Klasyczna dmuchana zjeżdżalnia wodna o pojedynczym torze to niejedyna forma tej atrakcji, jaką można znaleźć na rynku. Niesłabnącą popularnością cieszą się również modele combo, czyli konstrukcje łączące w sobie więcej niż jedną atrakcję i pozwalające na kilka form zabawy.

Przykład? Pojedyncza atrakcja, która złożona jest z dmuchanej zjeżdżalni i skakańca, a także suchego oraz mokrego basenu. Taka konstrukcja to idealna propozycja dla tych, którzy pragną, by nawet jedna zakupiona atrakcja pozwalała na wiele form zabawy. Dmuchańce combo to swoiste miniplace zabaw, którym nie oprze się żaden maluch! Zarówno je, jak i tradycyjne dmuchane zjeżdżalnie wodne, znajdziesz w ofercie znanego wrocławskiego producenta — firmy GunGan.

Jaki motyw dmuchanej zjeżdżalni wodnej wybrać?

Dmuchane zjeżdżalnie wodne to obiekty najczęściej rozkładane na terenie obiektów z różnego rodzaju akwenami wodnymi — stawami, jeziorami czy zatokami. Zbuduj klimat nadwodnego relaksu, decydując się na dmuchaną zjeżdżalnię z motywem morskim. Dużą popularnością cieszą się na przykład modele z wizerunkami mieszkańców podwodnego świata, takimi jak kolorowe ryby czy ośmiornice. Dzieci lubią również atrakcje z motywem pirackich statków, które pozwalają im poczuć się jak na prawdziwej morskiej wyprawie. Dmuchańce tematyczne to doskonały sposób na pobudzenie wyobraźni uczestników zabawy i sprawienie, że jeszcze długo nie zapomną o tej świetnej przygodzie.