Do wyboru, do koloru – kolory paznokci

Kolory paznokci są zróżnicowane

Paznokcie mogą być w różnych kolorach – różowe, czerwone, wiśniowe, czarne. Odcieni są setki. Każda pani znajdzie swój ulubiony odcień. Najbardziej klasyczne są paznokcie w różnych odcieniach czerwieni, matowe lub połyskujące, czasami z drobinkami brokatu. Do pracy można wybrać czerwień, wiśniowy lub różowy. Ważne, aby codzienny manicure nie był zbyt wyzywający, lecz stonowany, pięknie się prezentujący. Kosmetyczka piłuje paznokcie na kwadratowo, w wydłużoną formę migdała lub na okrągło. Kolory paznokci powinny być uniwersalne – nie maluje się paznokci na jeden dzień, lecz na dwa-trzy dni co najmniej. Hybrydowy manicure przetrwa dwa-trzy tygodnie, dlatego w tym przypadku wybór koloru warto bardzo starannie przemyśleć. 

Kolory paznokci to doskonała jakość

Efektowne paznokcie są ozdobą. Dotyczy to paznokci u rąk oraz u stóp. W lecie pedicure jest ważny, a efektowne kolory takich paznokci sprawdzają się naprawdę wyjątkowo. Paznokcie u stóp mogą mieć ten sam odcień lakieru, co palce u rąk, ale nie jest to konieczne. Ich odcień może być odmienny – np. jasnoróżowe paznokcie u rąk i wiśniowe paznokcie u stóp. Jest to doskonałe rozwiązanie, a takie paznokcie prezentują się bardzo efektownie.  

W lecie można poszaleć

W lecie, szczególnie podczas urlopu, można poszaleć i znaleźć swój ulubiony kolor paznokci – neonowe róże, żółcie, zielenie prezentują się naprawdę doskonale. Do biura nie wypada wybierać takich barw, ale już na wakacjach jest to jak najbardziej realne. Czarne paznokcie dobre są na gotyckie party, ale w biurze nie będą prezentowały się dobrze. Lepiej unikać ciemnych fioletów czy granatów. Niektóre firmy mają dress code i pozwalają wyłącznie na manicure francuski, elegancki oraz stylowy. Kolory paznokci są bardzo różnorodne – jedne panie lubią błękity, inne róże, jeszcze inne wybierają ciemne brązy. Wysoka jakość lakierów jest ważna – droższe lakiery dobrej jakości są trwalsze, nie odpryskują i pięknie połyskują. Solidne lakiery są godne zakupu. Wydatek na taki lakier sięga kilkudziesięciu złotych, ale są to naprawdę dobrze wydane pieniądze. Lakiery za kilka złotych mają ładne kolory, ale są dość nietrwałe, zatem taki zakup nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

Dobrej klasy hybrydy, bazy i topy sporo kosztują – zakup takiego zestawu wymaga wydania około 200 złotych, ale nie jest to wydatek jednorazowy. Buteleczka lakieru wystarczy na ok. 10 aplikacji, a to już jest całkiem rozsądna cena. Podsumowując, kolory paznokci mogą być zróżnicowane, zależne od gustu pani, jej sposobu ubierania się oraz estetyki.