Endermologia efekty – czego możesz się spodziewać po zabiegu?

Czym jest endermologia?

Wśród różnych zabiegów kosmetycznych, które można znaleźć na rynku, znajduje się również endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Jest to zabieg dający szereg pozytywnych efektów, do których należą – szczuplejsza sylwetka, mniej widoczny cellulit, a także jędrniejsza i młodsza skóra. Co należy wiedzieć o tym zabiegu i jak długo utrzymują się endermologia efekty? Oto najważniejsze informacje!

Endermologia efekty i przebieg zabiegu

Zastanawiasz się jak wyglądają i jak długo utrzymują się endermologia efekty? Zacznijmy od tego, że endermologia jest zabiegiem bezinwazyjnym, polegającym na intensywnym masażu, który pobudza tkankę łączną. Co istotne dla wielu osób – już po pierwszym zabiegu widać pozytywne zmiany. Do efektów endermologii należą m.in. bardziej napięta i lepiej ukrwiona skóra, mniejsze obrzęki oraz ulga, w przypadku bóli stawów i mięśni. Dodatkowo, za pomocą endermologii można wyszczuplić sylwetkę i w widoczny sposób zmniejszyć cellulit.

Wiemy już, jakie są efekty takiego masażu. A jak wygląda sam zabieg? Podczas wykonywania masażu fałd skóry zostaje wciągnięty pomiędzy dwie rolki za pomocą ciśnienia. Skóra jest rolowana zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, dzięki czemu masaż pozytywnie wpływa na wszystkie warstwy skóry, pobudzając tkankę do regeneracji. 

Jak często należy wykonywać endermologię?

Tak jak w przypadku większości zabiegów, również masaż podciśnieniowy jest sprawą mocno indywidualną, wymagającą dobrania ilości i częstotliwości zabiegów do trybu życia oraz predyspozycji danej osoby. Teoretycznie przyjmuje się, że najbardziej optymalne efekty można uzyskać po wykonaniu serii 10-15 zabiegów. Jest to jednak ogólne założenie, które należy skonsultować ze specjalistą. Zabiegi wykonywane są najczęściej dwa razy w tygodniu. Czyli przy np. serii dziesięciu zabiegów, cała kuracja będzie trwała 5 tygodni. Jeżeli chcemy powtórzyć serię i jeszcze raz poddać się endermologii w postaci kuracji, to należy mieć na uwadze, że pomiędzy poszczególnymi seriami powinny upłynąć przynajmniej trzy miesiące. 

Zastanawiasz się, jak długo będziesz w stanie cieszyć się efektami? Wszystko zależy od twojego organizmu oraz trybu życia, jaki prowadzisz. Im lepiej traktujesz swoje ciało, tym dłużej będziesz się w stanie cieszyć pozytywnymi efektami. Warto również skorzystać z możliwości podtrzymywania osiągniętych rezultatów, poprzez wykonywanie jednego zabiegu endermologii w miesiącu. Wykonując taki “podtrzymujący efekty” zabieg, będziemy w stanie przez długi czas cieszyć się smuklejszą sylwetką i jędrniejszą skórą.