Endermologia opinie – czy warto się zdecydować na taki zabieg?

Endermologia – czy warto poddać się takiemu zabiegowi?

Na rynku można znaleźć przeróżne zabiegi kosmetyczne. Te mniej i te bardziej inwazyjne. Te mające na celu trwałą zmianę wizerunku i te o działaniu czasowym. Wśród różnego rodzaju zabiegów można znaleźć również endermologię. Jest to zabieg polegający na wykonywanie masażu podciśnieniowego, który polecany jest szczególnie osobom walczącym z niechcianym cellulitem oraz opornymi, nadmiarowymi kilogramami. Jak kształtują się endermologia opinie i co jeszcze warto wiedzieć na temat tego masażu?

Endermologia oddziałuje na tkankę łączną, dzięki czemu pobudza metabolizm i produkcję włókien kolagenowych. Masaż podciśnieniowy jest doskonałym narzędziem pozwalającym na modelowanie sylwetki. Efekty zabiegu to m.in. zmniejszony cellulit, zdrowsza i jędrniejsza skóra oraz mniejsze obwody. Jak wygląda endermologia? Zabieg przeprowadzany jest za pomocą sterowanej przez komputer głowicy. Głowica składa się z dwóch pracujących niezależnie rolek oraz komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia skóra zostaje umieszczona między rolkami, co pozwala na stymulowanie jej od zewnątrz i od wewnątrz. Podczas masowania ciała należy mieć na sobie specjalny kostium, który pozwoli uchronić skórę przed podrażnieniami. W przypadku masażu twarzy zabieg przeprowadzany jest bezpośrednio na skórze. 

Endermologia opinie i efekty

Masaż podciśnieniowy to zabieg, którym można uzyskać znacznie więcej, niż tylko wyszczuplenie sylwetki. Endermologia to świetny sposób na pozbycie się cellulitu oraz odmłodzenie skóry. Podczas masażu skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna, napięta i ujędrniona. Endermologia opinie są pozytywne m.in. ze względu na to, że zabieg działa wielofunkcyjnie. Po masażu podciśnieniowym możemy liczyć na spłycenie zmarszczek, zredukowanie cieni pod oczami oraz poprawę owalu twarzy. A to wszystko bez użycia skalpela!

Na jakie dokładnie efekty można liczyć poddając się endermologii? Przede wszystkim na wyraźne ujędrnienie i wygładzenie skóry. Pierwsze zmiany będą widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie od 8 do 12 zabiegów, powtarzanych dwa razy w tygodniu. Jest to jednak mocno indywidualna kwestia, dobierana do każdej osoby według jej potrzeb. Jeżeli zdecydujemy się na endermologię twarzy, to możemy liczyć na wyrównanie kolorytu skóry i zmniejszenie przebarwień. Warto skorzystać z takiego zabiegu jeśli chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ endermologia nie tylko daje świetne efekty, ale również jest zabiegiem pozwalającym się zrelaksować i odprężyć.