Faberlic opinie i najważniejsze informacje

Faberlic opinie – co to za sklep i czy warto w nim kupować?

Robiąc zakupy, często wolimy się trzymać znanych, sprawdzonych marek, do których mamy zaufanie. Zdarza się jednak, że oferta jakiegoś sklepu nas zainteresuje lub po prostu trafimy na markę, której nie znamy, a która ma pozytywne opinie. Faberlic to firma zajmująca się produkowaniem kosmetyków tlenowych oraz innych produktów kosmetycznych. Ciekawostką może być fakt, że Faberlic jest jedynym producentem kosmetyków tlenowych, znajdującym się na liście 100 największych międzynarodowych firm kosmetycznych.

A jak wyglądają Faberlic opinie? Oferta firmy jest bardzo szeroka i obejmuje nie tylko kosmetyki, ale również np. chemię domową. Według klientów produkty są dobrej jakości, a mnogość oferowanych kosmetyków sprawia, że czasami ciężko zdecydować się na coś konkretnego. W każdym miesiącu można znaleźć w katalogu coś, co spełni nasze potrzeby i oczekiwania, więc nic dziwnego, że Faberlic dorobiło się dużego grona zadowolonych klientów. 

Historia firmy Faberlic

Wiemy już, że Faberlic opinie są pozytywne, ponieważ firma cieszy się uznaniem i zaufaniem klientów. Co natomiast warto wiedzieć o samym przedsiębiorstwie? Wszystko zaczęło się w 1997 roku, kiedy Aleksiej Nieczajew postanowił założyć firmę działającą w systemie sprzedaży bezpośredniej. Następnie Nieczajew zainteresował się jednym z genialnych wynalazków radzieckich naukowców – emulsją perfluorowęgli. Owa emulsja posiada umiejętność pobierania tlenu z powietrza, a następnie transportowanie go do głębokich warstw skóry, dzięki czemu pozwala na skuteczne odmłodzenie skóry. Młody przedsiębiorca nabył patent, pozwalający mu na stosowanie tego unikalnego kompleksu tlenowego w kosmetologii. Rok po nabyciu patentu, Nieczajew wypuścił w Rosji pierwszą linię kosmetyków tlenowych. 

Trzy lata później, w 2001 roku marka zmieniła nazwę (z “Rosyjskiej linii” na “Faberlic”) i postanowiła wejść na rynek międzynarodowy. Następnie, w 2005 roku Faberlic zyskało status międzynarodowego koncernu, stając się jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm, co pozwoliło jej zając 87 miejsce w rankingu stu największych firm kosmetyczno-perfumeryjnych świata (zgodnie z raportem WWD Beauty Report International). W kolejnych latach firma rozwijała swoje produkty, a także wzięła udział w projekcie “Faberlic Zielone Miasta,” dzięki któremu w przeciągu trzech lat zasadzono ponad 100 tysięcy drzew. Dodatkowo, Faberlic weszła na rynek modowy, zajmując się produkcją odzieży. Wierzymy, że jest to jedna z bardziej interesujących firm, której działaniom warto się przyglądać.