Fit mama – Edyta Litwiniuk inspiracją wielu kobiet

Edyta Litwiniuk – ciekawa osobowość na scenie polskiego fitnessu

Myśląc o polskich trenerkach fitnessu, najczęściej myślimy o Ewie Chodakowskiej lub Ani Lewandowskiej. Warto jednak mieć świadomość, że te panie, choć odniosły ogromny sukces, nie są jedynymi graczami, których warto znać. Wśród kobiet prowadzących aktywny styl życia i odnoszących sukcesy w fitnessie, wybija się chociażby Edyta Litwiniuk. Edyta prowadzi swoją stronę internetową, na której opisuje m.in. swoje życie aktywnej mamy. Kobieta doskonale motywuje inne panie do dbania o siebie. Zachęca do aktywnego trybu życia dla siebie oraz dla maluchów, które mając dobre wzorce, będą w stanie same prawidłowo się rozwijać. W końcu nie bez powodu mówi się, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Co jeszcze warto wiedzieć o Edycie?

Kobieta, która zna się na rzeczy!

Edyta Litwiniuk to nie jest pierwsza lepsza trenerka fitnessu, znana ze swojej internetowej działalności. Litwiniuk posiada ogromną wiedzę i doświadczenie. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła na studiach w Warszawie. Ukończyła studia doktoranckie na AWF-ie. Przez pewien czas była zawodniczką kadry narodowej w biegach sprinterskich. Obecnie Edyta jest wykwalifikowanym dietetykiem, szkoleniowcem i trenerem. Jej główną specjalizacją są obciążenia treningowe. To właśnie one są tematem jej pracy doktorskiej.

Edyta to kobieta, która całe swoje życie związała ze sportem i aktywnością fizyczną. Jest trenerem  biegania, kulturystyki i przygotowania motorycznego. Pracuje również jako trener personalny. Co istotne, Litwiniuk posiada wykształcenie wielokierunkowe. Poza ukończeniem wychowania fizycznego, Edyta jest również absolwentką dietetyki i planowania żywienia. Dzięki takiej wiedzy, kobieta jest w stanie w efektywny sposób pomagać innym mamom oraz osobom, chcącym odmienić swoje życie.

Sport wpleciony w codzienne życie

Dużą zmianą w codziennym życiu Edyty było zostanie mamą. Wówczas, była już redaktor naczelna SHAPE (czasopismo amerykańskie), tematami przewodnimi życia Litwiniuk stały się aktywność, ciąża, odżywianie się i okres poporodowy. Edukowanie innych kobiet stało się jej życiową misją, nie przeszkadzając w dalszym, aktywnym życiu. Edyta jest autorką projektu “Jak zostać Fit Mamą.” Dodatkowo, może się również pochwalić byciem współautorką innego projektu dedykowanego przyszłym mamom – “Healthy Ciąża.” Jako mam trzech dziewczynek, Edyta wie co to znaczy być zmęczoną. Pokazuje jednak, że dobra organizacja, motywacja i trochę samozaparcia, pozwala osiągnąć naprawdę dobre rezultaty.