Fototapety – jakie wzory będą modne w 2023 roku?

Szykujesz się do urządzenia swojego pokoju w stylu nowoczesnym? Świetnym dodatkiem mogą okazać się fototapety. Jakie wzory i motywy będą modne w roku 2023? Jakie fototapety ścienne warto wybrać, aby uzyskać rewelacyjny pokój, przedpokój lub klatkę schodową?

  1. Dobre fototapety ścienne — czym się cechują?
  2. Fototapety flizelinowe — czy warto na nie postawić?
  3. A może fototapety samoprzylepne — jakie wzory będą modne w 2023?

Dobre fototapety ścienne — czym się cechują?

Do niedawna tapety były uznawane za coś niezbyt ładnego, zwłaszcza jeśli kładzie się je na nierównych ścianach. Te nierówności są bardzo widoczne, a całość prezentuje się mało estetycznie. Obecnie jednak mamy do dyspozycji znacznie lepszej jakości tapety do dekoracji ścian. Świetną opcją są fototapety. Czym różnią się od pozostałych? Dokładnie chodzi tutaj o to, że fototapety przedstawiają jakąś fotografię, coś, co zostało uwiecznione przy pomocy aparatu. Na rynku mamy szeroki wybór fototapet. Jeśli jesteś fanem koni, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło „fototapety konie”, by pokazały się najlepsze w tej kategorii propozycje, idealne na ścianę sypialni.

Oryginalne wzory i kolory fototapet sprawiają, że są one bardzo chętnie wybierane do wnętrz. Ogromny wybór fototapet spowodowany jest mnogością różnorodnych motywów. Świetnie sprzedają się motywy abstrakcyjne, geometryczne wzory, jak i bajkowe motywy, kwiatowe, motywy roślinne i wiele innych.

Fototapety flizelinowe — czy warto na nie postawić?

Szukasz dobrej jakości fototapety, która będzie w stanie zatuszować niedoskonałości ścian? Koniecznie zdecyduj się na tapetę flizelinową. Jest to materiał ścienny o dość gładkiej strukturze. Wykonany został na bazie papieru powlekanego PVC i flizeliny. Nie dość, że jest niezwykle łatwy i szybki w montażu, to dodatkowo tuszują skutecznie zbyt nierówne ściany. Fototapeta flizelinowa doskonale sprawdzi się na ścianach gipsowo-kartonowych.

A może fototapety samoprzylepne — jakie wzory będą modne w 2023?

Fototapeta samoprzylepna to ciekawa opcja do pokoju dziecięcego czy sypialni. Tego typu fototapety powstają głównie podczas wykorzystania innowacyjnej technologii lateksowej. Samoprzylepne tapety pozwalają na stosunkowo łatwe nanoszenie. Wystarczy wodą spryskać powierzchnię i odklejać po ok. 20-30 cm papieru podkładowego, jednocześnie dociskając tapetę do ściany. Tapety samoprzylepne należą do tych tańszych. Wśród nich również można zauważyć mnogość wzorów. 

Niebawem, już w 2023 roku na ścianach zagoszczą tapety z geometrycznymi wzorami lub przedstawiające naturalne materiały, takie jak drewno lub marmur. Elementy biżuteryjne doskonale sprawdzą się we wnętrzach glamour. W 2023 roku warto stawiać na fototapety, które będą działać na korzyść pomieszczenia i go optycznie powiększą. 

Posted in DomTagged