Fryzury wycieniowane to tak naprawdę jedna z wykorzystania technik fryzjerskich, której sama popularność nie maleje i to pomimo upływu lat. Włosy pocieniowane wyglądają bardzo naturalnie oraz lekko, a fryzura zyskuje objętość oraz do tego niebanalny wygląd. Dzięki takiej metodzie włosy się o wiele lepiej układają oraz można je modelować w zasadzie w dowolny sposób. Sprawdźmy jak cieniować włosy oraz jakie techniki są używane? Czy możliwe jest samodzielne pocieniowanie włosów?
Po co wykonuje się cieniowanie włosów?
Fryzury wycieniowane wykonuje się, aby nadać naszym włosom odpowiedni kształt. Wycieniowanie włosy sprawiają wrażenie o wiele gęściejszych oraz do tego lepiej się układają. Taką technikę strzyżenia można zarówno stosować do włosów krótkich, jak i także do włosów długich. Zależnie jednak od samej długości włosów oraz także preferencji konkretnej klientki, techniki cieniowania są bardzo różne. Nie bez znaczenia jest także stan oraz do tego kondycja włosów. Nie każda fryzura będzie się prezentowała dobrze po wycieniowaniu. Jeśli posiadamy dla przykładu cienkie oraz rzadkie włosy, to cieniowanie powinno być bardzo, ale to bardzo delikatne. W innym razie pasma zbyt mocno przerzedzone będą wyglądały nieładnie, a fryzurka, zamiast zyskać, to niestety straci na objętości oraz także atrakcyjności.
Włosy pocieniowane dają bardzo dużo możliwości. Pozwalają nam na nadanie fryzurze w zasadzie dowolnego kształtu, poprzez wymodelowanie odpowiednie kosmyków, oczywiście pod warunkiem, że cieniowanie zostało wykonane w sposób prawidłowy. Ta technika strzyżenia się sprawdza także na kręconych włosach, ponieważ zyskują one sprężystość naturalną oraz do tego przepięknie podkreślony skręt.
Cieniowanie to także wręcz idealna technika dla krótkich włosów. Wycieniowane od góry kosmyki nadają naszej fryzurze sporej lekkości oraz także pozwalają na rozłożenie równomierne objętości włosów w zasadzie na całej głowie.
O co chodzi w cieniowaniu włosów?
Technika cieniowania włosów polega na wystylizowaniu takim fryzury, aby wszelkie włosy nie były takiej samej długości. Oznacza to najczęściej, że włosy pod spodem mają o wiele większą długość, niż te, które się znajdują na zewnątrz. Ważne jest także to, aby przejścia pomiędzy konkretnymi długościami poszczególnych kosmyków były niewidoczne, płynne oraz niesamowicie delikatne. Raczej samodzielnie nie poleca się wykonywać tego strzyżenia. Jest to trudna technika. Nawet niektórzy fryzjerzy nie potrafią sobie z nią poradzić. Trzeba mieć odpowiednią wprawę.