Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą – przedstawiamy sprawdzone propozycje

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą – w jaki sposób wyszczuplić buzię za pomocą fryzury?

Dobrze dobrana fryzura potrafi w skuteczny sposób zatuszować nielubiane cechy i mankamenty naszej urody. Posiadaczki okrągłej twarzy zazwyczaj chcą optycznie wysmuklić twarz, czyniąc ją lżejszą i mniej pyzatą. Na szczęście istnieją sprawdzone fryzury wyszczuplające twarz okrągłą, które pomogą ci osiągnąć ten cel. Na jakie cięcie warto się zdecydować, mając okrągłą buzię?

Jeżeli marzą ci się krótkie włosy, to postaw na dużą objętość, asymetrię i postrzępioną linię. Takie połączenie z pewnością sprawi, że buzia będzie wyglądała na szczuplejszą. Posiadasz proste włosy? Świetnie! W takim razie krótki bob, z dłuższym przodem i krótszym tyłem będzie strzałem w dziesiątkę! Jeśli natomiast nie podobają ci się krótkie fryzurki, możesz zdecydować się na tzw. długiego boba, czyli fryzurę, której przód sięga ramion, a tył jest nieco krótszy. 

Dłuższe fryzury dla posiadaczek okrągłej buzi

Nie przepadasz za krótkimi fryzurami i zastanawiasz się, jakie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą będą dla ciebie odpowiednie? W przypadku włosów średniej długości i długich, dobrze jest postawić na objętość. Uniesienie u nasady oraz fale i loki to twoi sprzymierzeńcy. Włosy, które nie są proste z łatwością przykryją boki twarzy, optycznie ją wysmuklając. Dobrym rozwiązaniem będzie również postawienie na asymetryczną grzywkę. Jeżeli zdecydujesz się na grzywkę, wybierz taką, która częściowo przysłoni twoje czoło. Jednocześnie, jak ognia unikaj prostych, pełnych grzywek. Taki typ uczesania sprawi, że twarz będzie wyglądała na cięższą i pełniejszą. 

A co z różnego rodzaju upięciami? Osoby, które posiadają okrągłą buzię powinny unikać ciasnego spinania włosów. Niezależnie czy chodzi o kok, czy też o wysoki kucyk, ciasne upięcie z pewnością nie będzie dobrze wyglądać. Dużo lepiej sprawdzą się luźne upięcia lub artystyczny nieład. Delikatnie roztrzepane koczki, warkocze o dużej objętości lub niedbałe kucyki będą strzałem w dziesiątkę! Dobrym rozwiązaniem, pozwalającym na optyczne wyszczuplenie twarzy jest również puszczenie kilku kosmyków, w taki sposób, żeby delikatnie przysłaniały buzię. Po upięciu włosów, wystarczy więc wyciągnąć kilka kosmyków i puścić je luźno przy twarzy. Jeżeli masz więcej czasu i zależy ci na wyjątkowym efekcie, możesz te kosmyki zakręcić, tworząc dziewczęce, eleganckie loczki. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. podczas wieczornych wyjść i większych imprez, na których trzeba wyglądać elegancko.