Glovo kontra Lisek.app – różnice

Możesz bez problemu zamówić produkty spożywcze przez Internet, bo do dyspozycji masz całkiem sporo ciekawych aplikacji, które Ci to umożliwiają. Dzięki temu zawsze będziesz cieszyć się świeżymi artykułami, a przede wszystkim z łatwością ugotujesz dokładnie taki obiad, na który masz największą ochotę. Najczęściej wykorzystywane są do tego aplikacje Glovo i Lisek.app – sprawdź, czym różnią się te sklepy.

Do czego służą aplikacje Glovo i Lisek.app?

Zarówno Glovo, jak i Lisek.app umożliwiają zakup produktów spożywczych do domu. Tak naprawdę znajdziesz tam jeszcze więcej artykułów – umożliwiają zamówienie m.in. świeżych owoców, warzyw, wędlin, pieczywa itp. Z pewnością to jedno z największych podobieństw między tymi aplikacjami. Poza tym oferują zakupy z dostawą do domu, więc nie musisz stać w kolejce czy nawet odwiedzać pobliskiego supermarketu. Zamiast tego kurier dostarczy zamówienie na wskazany przez Ciebie adres.

Skoro znasz już wspólne cechy Glovo i Lisek.app, to teraz zwróć uwagę na różnice, a także wady i zalety tych rozwiązań.

Jakie zalety i wady ma Lisek.app?

Lisek.app to dość nowa możliwość, która ciągle się rozwija, ale już teraz ma do zaoferowania naprawdę wiele produktów. Dzięki temu zamówisz tam zarówno świeżą żywność, jak i elektronikę, zabawki, artykuły biurowe, alkohol oraz środki chemiczne. Jednym z najważniejszych atutów tego sklepu jest krótki czas oczekiwania na zamówienie. W zależności od lokalizacji kurier może dostarczyć Twoje zakupy nawet w 10 minut, więc dosłownie w każdej chwili możesz uzupełnić zapasy jedzenia.

Zaletą Lisek.app jest to, że zamówienie możesz złożyć w każdy dzień tygodnia – nawet w niedzielę. To naprawdę duże ułatwienie, a przede wszystkim maksymalna wygoda. Tym bardziej że dostępne są wtedy także świeże produkty, a nie tylko te z długim terminem przydatności. Oprócz tego Lisek.app ma szeroki zakres godzinowy, kiedy możesz zrobić zakupy przez Internet. Dodatkowo zawsze masz pewność, że otrzymasz artykuły, które zamówiłeś lub zamówiłaś.

Zwróć również uwagę na to, że strona Lisek.app jest naprawdę prosta w użyciu, więc każdy poradzi sobie z finalizacją zamówienia. Jako wadę możesz uznać możliwość zrobienia zakupów jedynie w większych miastach typu Warszawa, Kraków, Łódź czy Poznań.

Najważniejsze wady i zalety Glovo

Oczywiście najważniejszą zaletą Glovo jest to, że ta aplikacja jest popularna i dobrze znana, a do tego działa w naprawdę dużej liczbie miast w Polsce. Dzięki temu możesz skorzystać z tego rozwiązania nie tylko wtedy, gdy mieszkasz w większym mieście.

Glovo współpracuje z wieloma supermarketami, co przekłada się na niższą cenę produktów, choć oczywiście musisz doliczyć też koszty dostawy i prowizję dla pośrednika. Jednocześnie zyskasz produkty, które doskonale znasz i lubisz.

Wśród wad Glovo z pewnością jest nieokreślony czas dostawy. Choć możesz śledzić kuriera na mapce, to jednak nigdy nie jesteś pewien, o której godzinie otrzymasz swoje zakupy, co znacznie utrudnia zaplanowanie dostawy.