Granatowa czerń na włosach – czy warto?

Musimy przyznać, że granatowa czerń jest naprawdę intrygującym kolorem. Jak uzyskać taki kolor? Czy jest trwały? Za momencik o wszystkim się przekonamy. Farby w tym kolorze są dostępne w każdej drogerii. Oczywiście mowa zarówno o drogeriach stacjonarnych, jak i także o drogeriach internetowych.

Jak taki kolor wychodzi na włosach?

To jak granatowa czerń wyjdzie na włosach jest niewątpliwie zależne od tego jaki mamy wyjściowy kolor na włosach. Jeśli jest to na przykład ciemny brąz, to na całości kolor niebieski kompletnie nie będzie widoczny. W miejscu, w którym mamy siwe pasma włosów może wyjść nieco niebieski kolor. Niebieskie bardzo często są tak zwane baby hair. Wiele kobiet narzeka na to, że kolor odrostów zafarbowanych znacznie się różnił od koloru pozostałych włosów. Z koloru wówczas nie do końca jesteśmy zadowoleni. Jednak musimy wiedzieć, że pierwsze farbowanie bywa najtrudniejsze i nie zawsze efekt końcowy jest taki, który sobie zamierzyłyśmy.

Czy kolor ten jest trwały?

Bardzo często zastanawiamy się czy kolor tej farby będzie długo się utrzymywał na naszej głowie? Bywa z tym różnie. Są farby, które zmywają się bardzo szybko. Czasami już po jakiś trzech myciach możemy uzyskać czerń matową i to bez zimnego połysku. Co więcej po pięciu myciach także czerń w niektórych przypadkach może się zmyć i włosy będą bardziej w kolorze wyjściowym. Wszystko jest jednak zależne od tego jakiej firmy kupiłyśmy farbę oraz czy farbowanie przebiegało bez żadnych kłopotów. Jednak jest pewne – im lepszy producent farby, tym trwałość jest przedłużona. Decydując się na samodzielne farbowanie musimy liczyć się z tym, że z czasem będziemy rzeczywiście musieli powtórnie zafarbowanie. Zdajemy sobie sprawę, że każde farbowanie jednak w pewnym sensie niszczy nasze włosy.

Aby samodzielnie pofarbować włosy musimy mieć o tym pojęcie. Jeśli nie jest to nasza mocna strona, to najbezpieczniej powinnyśmy się udać do fryzjera profesjonalnego. Dzięki temu efekt będzie super, a nasze włosy będą nienaruszone. Właśnie o takie coś nam chodzi. Czy jeszcze musimy o czymś pamiętać? Na pewno wybierając się do fryzjera musimy postawić na fryzjera sprawdzonego, który jest rzeczywiście dobry w tym co robi. Po czym to sprawdzimy? Na pewno po opiniach. Im jest więcej opinii pozytywnych, tym lepiej. Sprawdźmy także dotychczasowe fryzury wykonane przez danego fryzjera. Na pewno powinnyśmy skupić się na koloryzacjach. Po koloryzacjach tak naprawdę poznamy dobrego fryzjera. Gdy koloryzacje nam się podobają, to niczym nie ryzykujemy.