Gynalgin opinie oraz ważne informacje na temat leku

Gynalgin – na różne rodzaje infekcji intymnych

Kiedy zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy, związane ze stanem naszych genitaliów, powinniśmy udać się do lekarza. Kobiety i mężczyźni narażeni są na różnego rodzaju infekcje intymne, które obniżają jakość życia i samopoczucie oraz mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. W przypadku pojawienia się nieprawidłowości, kobiety jak najszybciej powinny udać się do ginekologa, który ustali, co jest przyczyną infekcji oraz przepisze odpowiednie leki, które pomogą się jej pozbyć. Jednym z częściej przepisywanych leków jest Gynalgin, wykazujący szerokie działanie w walce z infekcjami o różnym podłożu.

Lek zawiera dwie substancje czynne – metronidazol oraz chlorchinaldol, dzięki czemu ma działanie przeciwgrzybiczne, przeciwpierwotniakowe i przeciwbakteryjne. Często stosowany jest przy zapaleniach pochwy wywołanych m.in. dyfteroidy, bakterie  E. coli, Enterococcus spp., lub Enterobacter spp. Lek dostępny jest na receptę. Opakowanie zawiera dziesięć sztuk tabletek dopochwowych.

Gynalgin opinie oraz inne ważne informacje

W internecie można znaleźć przede wszystkim Gynalgin opinie pozytywne. Lek jest skuteczny, a dodatkowo bardzo rzadko wywołuje skutki uboczne. Wskazaniami do stosowania go są m.in. bakteryjne zakażenie pochwy, zakażenie rzęsistkiem pochwowym oraz zapalenia spowodowane jednoczesnym działaniem grzybów i bakterii. Głównym przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Gynalgin jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. 

Dawkowanie preparatu jest bardzo proste – raz na dobę, przed snem należy umieścić tabletkę w pochwie. Leczenie należy kontynuować przez dziesięć dni, dlatego zaleca się je rozpocząć 2-4 dnia po zakończeniu miesiączki. Podczas krwawienia menstruacyjnego, stosowanie preparatu nie jest wskazane. Warto wiedzieć, że leku nie należy łączyć z alkoholem. Gynalgin opinie są pozytywne, większość pacjentek zauważyła ustąpienie objawów infekcji. W przypadku kobiet w ciąży nie zaleca się stosowania leku Gynalgin. Jeżeli podanie go jest konieczne, należy stale pozostawać w kontakcie ze swoim lekarzem prowadzącym. Kobiety karmiące piersią powinny zachować ostrożność i ewentualną decyzję o stosowaniu leku podjąć po kontakcie z lekarzem. Szczególne środki ostrożności powinny zachować również kobiety, które cierpią na niewydolność wątroby lub też zmiany składu krwi. Przyjmowanie preparatu Gynalgin w sposób prawidłowy (dopochwowo) nie powinno doprowadzić do jakiejkolwiek interakcji z innymi przyjmowanymi lekami. Jeśli jednak przyjmujemy inne leki, poinformujmy o tym lekarza, wypisującego nam receptę.