Hydrożelowe płatki pod oczy – jak działają i co musisz o nich wiedzieć?

Hydrożelowe płatki pod oczy – produkt o ekspresowym działaniu

Zastanawiasz się, jak sprawić, by twoja twarz wyglądała świeżo po nieprzespanej nocy? A może szukasz sposobu na pozbycie się cieni pod oczami? Zauważyłaś, że zaczynają ci się robić kurze łapki? Bez względu na to, z jakiego powodu chciałabyś zacząć świadomie dbać o skórę pod oczami, hydrożelowe płatki pod oczy z pewnością pomogą ci w osiągnięciu pozytywnych zmian. Aplikując płatki możesz liczyć na szybki, widoczny efekt, a regularne stosowanie tego produktu sprawi, że twoja skóra pod oczami stanie się lepiej nawilżona, napięta i odżywiona.

Płatki pod oczy zaliczane są do kosmetyków o działaniu pielęgnacyjnym. Działają bardzo skutecznie dzięki temu, że substancje aktywne nie odparowują ze skóry, a dodatkowo, są tworzone w taki sposób, żeby wszystkie dobroczynne składniki były dostarczane w jak najlepiej przyswajalnej formie.

Jakie działanie mają hydrożelowe płatki?

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju płatki pod oczy. Wśród nich można znaleźć hydrożelowe płatki pod oczy o działaniu liftingującym, przeciwzmarszczkowym lub napinającym. Z pomocą tego kosmetyku będziesz również w stanie zredukować opuchliznę i cienie pod oczami. W składzie tego typu produktów znajduje się zazwyczaj kwas hialuronowy o silnym działaniu nawilżającym i przeciwstarzeniowym.

Jak i kiedy używać płatków pod oczy?

Płatki pod oczy mogą być traktowane jako kosmetyk, po który warto sięgnąć w sytuacji, w której chcemy bardzo dobrze wyglądać lub też nadać swojej twarzy promienny, świeży wygląd. Doskonale sprawdzą się więc po ciężkiej nocy albo przed ważną imprezą. Jednocześnie warto mieć świadomość, że płatki pod oczy warto stosować regularnie, tak jak maseczki do twarzy. Dzięki temu skóra pod oczami będzie regularnie dostawać wartościowe substancje odżywcze, które będą pozytywnie wpływać na jej kondycję.

Większość płatków pod oczy można schładzać w lodówce. Warto wykorzystywać tę metodę, ponieważ schłodzony kosmetyk przyniesie ulgę zmęczonej skórze, lepiej redukuje cienie pod oczami oraz wykazuje bardziej spektakularne działanie. Płatki pod oczy można nakładać zarówno rano, jak i wieczorem. Jeśli nie wykorzystujesz ich jako ekspresowego sposobu na zatuszowanie zmęczenia, to polecamy aplikować je wieczorem, po wykonaniu peelingu i maseczki. Korzystanie z płatków 1-2 razy w tygodniu da dobre, trwałe efekty, które sprawią, że twoja twarz będzie wyglądała na młodszą. Brak cieni i napięta, nawilżona skóra to efekty, które spokojnie możesz osiągnąć dzięki regularnemu używaniu płatków pod oczy.