Idealny prezent na Dzień Matki

Szukasz pomysłu na prezent na Dzień Matki na ostatnią chwilę? Poniżej znajdziesz kilka inspirujących pomysłów.

Uroda i wellness

Na Dzień Matki można zafundować mamie trochę relaksu. Jeśli zazwyczaj brakuje jej czasu dla siebie, z pewnością doceni możliwość zadbania o swoje samopoczucie, możliwość wypoczynku. Dobrym pomysłem będzie voucher do SPA. Może to być na przykład wejście na masaż, zabieg na twarz czy dłonie. Decydując się na taki prezent, warto pamiętać o ewentualnych przeciwwskazaniach zdrowotnych do wykonania danego zabiegu. Można też podarować mamie zaproszenie na zabieg wybrany przez nią. Do takiego upominku dobrać warto na przykład kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które pozwolą przedłużyć efekt uzyskany w SPA i cieszyć się rozświetloną, ukojoną cerą.
Jeśli mama należy do osób, która lubią relaks połączony z aktywnością fizyczną, idealnym rozwiązaniem może być na przykład wykupienie kursu jogi lub zajęć pilatesu. A może warto na takie zajęcia wybrać się wspólnie?

Jeżeli chcemy mamie podarować prezent większy niż drobiazg, warto zastanowić się nad wyjazdem do SPA, gdzie na przykład w czasie weekendu można poddać się serii zabiegów, skorzystać z jacuzzi, saun.

Dla smakoszy

Osoby, które lubią dobrą kuchnię, z pewnością docenią prezenty związane z wykwintnymi i niebanalnymi smakami. Z okazji Dnia Matki można mamę zaprosić na przykład do dobrej restauracji czy kawiarni. Ciekawym i niecodziennym upominkiem będzie też na przykład wejście na degustację lub różnego rodzaju warsztaty. Wybór jest spory. Na stronach, na których znajdziemy vouchery prezentowe, dostępne są na przykład warsztaty robienia czekoladek, pierników, sushi, degustacje win. Wykupić można pojedyncze wejście, ale również – z osobą towarzyszącą.

Dla osób bardziej zaawansowanych w kuchni są też warsztaty typowo kulinarne, na przykład kuchni wegańskiej, cukiernicze. Taki sposób spędzania czasu będzie przyjemnością dla kogoś, kto lubi spędzać kreatywnie czas w kuchni.

Dla miłośniczek kultury

Jeśli chodzi o dział: kultura, wybór prezentów jest praktycznie nieograniczony i zależy wyłącznie od gustu osoby obdarowywanej. Półki z książkowymi nowościami uginają się pod ich ciężarem. Popularne są też ostatnio nowe wydania klasycznych powieści, w pięknych oprawach, często nazywane serią „butikową”. Dla miłośnika literatury może być to wspaniały powrót do lektur sprzed lat i na nowo ich odkrywanie.

Mamę – miłośniczkę kultury można też wysłać do teatru lub opery, albo na koncert. Oferta kulturalna w tym zakresie jest naprawdę olbrzymia. Jedynym problemem może być kupno biletu na ostatnią chwilę, kto powiedział jednak, że dane wydarzenie musi odbywać się właśnie w Dzień Matki? Warto rozważyć kupno podwójnego biletu – wydaje się, że mamom największą przyjemność sprawić można nie tyle samym prezentem, co związanym z nim wspólnie spędzonym czasem.

Dobrą opcją jest też sprawdzenie aktualnej listy wystaw i zabranie mamy do muzeum. To tam często spotykają się moda ze sztuką, historia z kulturą, dlatego też taki prezent może być bardzo nietuzinkowy.

Upominek na Dzień Matki powinien być przede wszystkim wręczony od serca. Nawet jeśli robiony na ostatnią chwilę, ale trafiony w gusta obdarowywanej, sprawi przyjemność i będzie dowodem naszej pamięci.