Iwona Kutyna – kariera

Iwona Kutyna – kim jest?

Na polskiej scenie dziennikarskiej można znaleźć wiele interesujących postaci. Wśród nich znajduje się m.in. Iwona Kutyna. Iwona urodziła się w 1975 roku, w Tarnobrzegu. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek radiowych i telewizyjnych. Zajmuje się również konferansjerką. Co na jej temat warto wiedzieć?

Swoją karierę, Iwona Kutyna rozpoczęła bardzo wcześnie. Miała zaledwie 16 lat, kiedy zaczęła pracować w tarnobrzeskim Radio Leliwa. Jej zadaniem było wówczas prezentowanie “Listy przebojów Radia Leliwa.” Do jej ówczesnych obowiązków należało również czytanie serwisów informacyjnych oraz prowadzenie audycji. Następnie, mając 24 lata otrzymała propozycję pracy w Radio Kolor, w którym prowadziła swój autorski program muzyczny. Kolejnym punktem w radiowej karierze Iwony była praca dla Radia Plus, gdzie prowadziła serwisy informacyjne. Następnie kobieta pracowała dla Programu I Polskiego Radia oraz dla Programu IV Polskiego Radia. Obecnie, jeżeli chodzi o radio, można ją usłyszeć w Chillizet, w którym prowadzi program “Nastaw się na chillout.”

Praca w telewizji i w Internecie

Kutyna, tak samo jak wiele innych osobowości medialnych, nie ograniczyła się tylko i wyłącznie do pracy w radio. Jej przygoda z telewizją zaczęła się od Tenbit.pl, będącego programem interwencyjnym. Następnie, w 2001 roku, Iwona pracowała jako prezenterka informacyjna w TVN24. Kolejnym przystankiem była praca w TV4, gdzie prowadziła “Dziennik” oraz “Flesh TV4”. Później można było ją oglądać na Polsacie, w “Informacji” (późniejszych “Wydarzeniach”). Kutyna była również prezenterką “Panoramy” w TVP2. Podczas swojej kariery, Iwona była również prezenterką “Serwisów TVP Info.” Oprócz tego, kobieta była również współprowadzącą “Zapraszamy na kawę,” oraz prezenterką programu informacyjnego Polonia 24 i “Halo Polonia.” Kutyna może się również pochwalić prowadzeniem “Po przecinku,” czyli programu emitowanego w TVP, który zastąpił “Panoramę.”

Omawiając karierę Iwony, nie sposób nie wspomnieć o jej internetowej działalności. Od prawie pięciu lat, Kutynia pracuje dla jednego z najpopularniejszych serwisów informacyjnych, czyli dla Onetu. Kobieta prowadziła serwis informacyjny “Onet24,” a obecnie jest jedną z osób, będących gospodarzami porannego programu “Onet Rano.” Jako ciekawostkę można wymienić, że Iwona była nominowana do TeleKamery w kategorii Informacje (2008). Dodatkowo, warto wspomnieć, że Kutynia ma na koncie zagranie w serialu telewizyjnym pt. “Sprawiedliwi,” w którym wcieliła się w prezenterkę TV.