Jak dbać o brwi permanentne, aby efekt utrzymał się jak najdłużej?

Trwałość makijażu permanentnego brwi zależy przede wszystkim od jego prawidłowej pielęgnacji. Nie stosowanie się do podstawowych zaleceń sprawi, że zabieg szybko trzeba będzie powtórzyć. Dodatkowo pojawić się wtedy mogą różnego typu powikłania. Zatem jak dbać o brwi permanentne? Na pewno nie można sięgać od razu po mocne peelingi czy tłuste maści. To skończyć się może powstaniem stanu zapalnego.

Jak dbać o brwi permanentne po zabiegu?

Najważniejsze jest pierwsze siedem dni po zabiegu. Jak dbać o brwi permanentne w tym czasie? Podstawowe wskazówki znaleźć można w artykule blogowym https://quantumpmu.com/Jak-dbac-o-brwi-permanentne-blog-pol-1661506923.html.

Na pewno nie należy przez tydzień sięgać po kosmetyki, zwłaszcza te zawierające silne kwasy. Mogą one bowiem powodować podrażnienia. Skóra po zabiegu jest opuchnięta, co jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Nie jest to powód do niepokoju. Początkowo brwi przemywać można jedynie za pomocą wody z mydłem. 

Skóry nie można podrażniać. Nie należy także zdrapywać ewentualnych strupków. Warto sięgnąć natomiast po preparaty z witaminą E w składzie. 

Zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego brwi – o czym trzeba pamiętać?

Jak dbać o brwi permanentne przez pierwszy tydzień? Zrezygnować trzeba obowiązkowo z korektora, pudru czy podkładu. Skóra jest wtedy bardzo wrażliwa. Przez około miesiąc nie można stosować żadnych specyfików na porost i zagęszczenie brwi. Nie stosowanie się do tych zaleceń może skończyć się bardzo źle. 

Zrezygnować trzeba również z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne i z regularnych wizyt w solarium. To powodować może przebarwienia i zmianę koloru brwi na ciemniejszy. Do starych nawyków wrócić można dopiero po około czterech tygodniach. Jednak i tak warto pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV. 

Co z wizytami na basenie? Okazuje się, że chlorowana woda także może podrażniać delikatną skórę i zmniejszyć trwałość wykonanego makijażu permanentnego. Pływanie na basenie skończyć się może zakażeniem. Należy z tego zrezygnować na co najmniej miesiąc po zabiegu. 

Jak można się przygotować do zabiegu?

Czy do zabiegu makijażu permanentnego brwi można się w jakiś sposób przygotować? Na pewno warto zadbać o ogólną kondycję swojej skóry w okolicach, które będą poddawane zabiegowi. Dobrze sprawdzają się kosmetyki nawilżające. Skórę trzeba także regularnie oczyszczać. Wtedy pigment się lepiej wchłania i zachowuje długo intensywną barwę.