Jak dbać o zdrowie?

Zdrowy styl życia powinien być priorytetem dla każdego z nas.

Natłok codziennych obowiązków sprawia jednak, że często brakuje nam czasu i chęci na wyrabianie w sobie zdrowych nawyków. Jest to szczególnie trudne dla osób pracujących zawodowo, zwłaszcza pracowników biurowych, którzy większość dnia spędzają przed komputerem, co nie tylko nie sprzyja dbaniu o zdrowie, ale też dodatkowo zwiększa ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych. Z myślą o takich osobach stworzono coaching zdrowia.

Czym jest coaching zdrowia?

Coaching zdrowia oznacza wspieranie pracownika w systematycznym pielęgnowaniu swojej kondycji fizycznej i psychicznej poprzez dostarczanie mu niezbędnej motywacji i praktycznych narzędzi ułatwiających realizację tego celu. Bardzo pomocne w tym zadaniu są rozwiązania opracowane przez WellbeingPolska.pl : specjalny czujnik i połączona z nim aplikacja zdrowia oraz program Osobisty Coach Zdrowia. Zintegrowana z czujnikiem aplikacja zdrowia zapewnia dostęp do kilkudziesięciu różnorodnych usług medycznych oraz obszernych zasobów materiałów edukacyjnych, dających użytkownikowi tak potrzebną mu wiedzę i możliwości poprawy jakości swojego życia. W ramach programu Osobisty Coach Zdrowia natomiast wysoko wykwalifikowany trener zdrowia otacza go stałą opieką psychologiczną, nieprzerwanie motywując do zmiany stylu życia na lepszy. Poza tym, że skutecznie motywuje, taki trener zdrowia może udzielać też praktycznych informacji i porad, a także opracowywać indywidualne strategie walki o zdrowie.

Jak wdraża się coaching zdrowia?

Coaching zdrowia wdraża się łatwo i szybko – wystarczy nawiązać współpracę ze specjalistami w tym zakresie i zaufać ich kompetencjom. Zadbają oni o każdy aspekt implementacji tej idei, dostarczając firmie odpowiednie rozwiązania, a w razie potrzeby również szkoląc pracowników z ich obsługi. Wymaga to niewielkich nakładów kosztów i minimalnego zaangażowania ze strony pracodawcy, za to przynosi niezaprzeczalne korzyści. Z tego też powodu coaching zdrowia zyskuje na znaczeniu i popularności, i przewiduje się, że już wkrótce stanie się standardem nie tylko w międzynarodowych korporacjach.