Jak nakładać samoopalacz i po jakim czasie można zmyć?

Samoopalacz to chętnie wybierany kosmetyk przez kobiety, które chcą dodać słonecznego blasku swojej skórze bez względu na porę roku. Jednak produkty tego typu mogą być problematyczne w użyciu. Nieprawidłowe stosowania samoopalacza często powoduje bowiem zacieki, plamy lub przebarwienia. W tym wpisie omówimy, jak prawidłowo nakładać samoopalacz, aby cieszyć się piękną i równomierną opalenizną.

Jak nakładać samoopalacz?

Samoopalacz nakłada się bezpośrednio na skórę, w formie kremu lub spreju. Po nałożeniu na skórze w ciągu kilku godzin rozwinie się opalenizna. Jeśli nie wiesz, jak zacząć, oto przewodnik przygotowany z pomocą SoEstetic.pl. Dzięki opisanym wskazówkom nakładanie samoopalacza stanie się banalnie proste.

Przygotuj swoją skórę

Przed nałożeniem jakiegokolwiek samoopalacza, ważne jest, aby Twoja skóra była odpowiednio przygotowana do aplikacji. Należy dokładnie wydepilować obszary, skóry na którą ma być nakładany kosmetyk, a następnie usunąć martwe komórki naskórka z pomocą delikatnego peelingu.

Dokładne oczyszczenie skóry i usunięcie nadmiaru olejków pomoże uniknąć problemów z nierównomierną aplikacją lub blaknięciem. Po opisanych zabiegach nie należy nakładać jakichkolwiek kosmetyków. Olejki, balsamy oraz inne produkty mogą tworzyć barierę, przez którą samoopalacz będzie mniej skuteczny lub pozostawi plamy oraz smugi.

Test płatkowy

Zanim nałożysz warstwę samoopalacza na całe ciało, spróbuj najpierw przeprowadzić test płatkowy za pomocą patyczka kosmetycznego lub wacika w mało widocznym miejscu. Dzięki temu sprawdzisz jaki będzie kolor oraz jaką ilość preparatu nakładać. Jeśli kolor będzie zbyt ciemny po prostu użyj mniej samoopalacza, jeśli taki jak oczekiwałaś to możesz przejść do właściwego stosowania.

Nakładaj samoopalacz przy dobrym oświetleniu

Podczas stosowania samoopalacza, najlepiej nakładać go w świetle dziennym. Łazienki posiadają zazwyczaj niewielkie okna. Wybierze pomieszczenie do którego wpada najwięcej naturalnego światła, a w ostateczności to, które posiada w miarę dobre oświetlenie sztuczne.

Równomierne nakładanie

Podczas stosowania samoopalacza ważne jest, aby nakładać go równomiernie. Jeśli proces ten będzie wykonywany niezbyt starannie, błędy takie jak smugi czy zacieki mogą być bardzo widoczne. Używając samoopalacza zacznij od niewielkiej ilości, rozprowadzając kosmetyk okrężnymi ruchami po skórze.

W równomiernym rozprowadzaniu preparatu pomocne będą specjalne rękawice do nakładania samoopalacza. Używając rękawicy ochronisz również swoje dłonie przed przebarwieniami. Daj sobie czas na pokrycie każdego zakamarka, przykładając najwięcej uwagi do miejsc zgięć takich jak kolana oraz łokcie.

Nakładanie kolejnej warstwy

Jeśli po około 6 godzinach zauważysz, że niektóre obszary skóry są bladsze od innych możesz wyrównać koloryt nakładając kolejną warstwę. Pamiętaj jednak, aby w takim przypadku stosować samoopalacz bardzo oszczędnie. Kolejną warstwę możesz nałożyć również w przypadku uzyskania jaśniejszego odcienia skóry od oczekiwanego.

Po jakim czasie można zmyć samoopalacz?

Samoopalacz z dłoni należy zmyć od razu po nakładaniu. Krok ten pomija się podczas nakładania preparatu z rękawicą. Poza dłońmi, należy unikać kontaktu z wodą przez co najmniej 8 godzin od nałożenia samoopalacza, aby mógł on w pełni wchłonąć w skórę. Przedwczesna kąpiel lub intensywna aktywność fizyczna może pozostawić smugi.

Po pierwszej kąpieli lub zmyciu samoopalacza z rąk najlepiej wytrzeć skórę ciemnym ręcznikiem. Na jasnej tkaninie mogą pozostać uporczywy do sprania plamy.

Co zrobić jeśli po samoopalaczu pozostaną smugi lub plamy?

Samoopalacz to świetny sposób na uzyskanie pięknej, niemal naturalnej opalenizny. Czasami jednak uzyskanie idealnej opalenizny może skończyć się smugami lub nierówną opalenizną – szczególnie jeśli używasz tego typu kosmetyku po raz pierwszy. Jeśli tak się stało, nie wpadaj w panikę! Istnieje kilka prostych metod, które pomogą Ci w przypadku wpadki.

Pierwszą rzeczą, jaką powinnaś zrobić, jest złuszczenie skóry. Samoopalacz tworzy opaleniznę na wierzchniej warstwie skóry. Wraz z odkrywaniem nowych komórek skóry zacznie stopniowo pojawiać się nowa jaśniejsza skóra. Pomoże Ci to wyrównać koloryt skóry lub przygotować ją na kolejną warstwę samoopalacza.

Pomocna będzie również woda utleniona lub sok z cytryny zmieszany z sodą oczyszczoną. W obu przypadkach wystarczy nałożyć płyn na wacik kosmetyczny i lekko przecierać skórę. Jeśli chcesz się pozbyć ciemniejszych miejsc nałóż niewielką ilość lub rozcieńcz z wodą. Metody te mogą przesuszać skórę, dlatego po ich stosowaniu warto nałożyć krem nawilżający.