Jak naturalnie rozjaśnić włosy – sprawdzone metody

Jak naturalnie rozjaśnić włosy bez zniszczenia ich?

Profesjonalne rozjaśnianie włosów jest stosunkowo drogim i wcale nie takim prostym zabiegiem. Dlaczego? Ponieważ używanie zbyt agresywnych kosmetyków prowadzi do zniszczenia i przesuszenia włosów. Na szczęście istnieją naturalne metody, które wykorzystywane są zarówno w salonach fryzjerskich, jak i w domowym zaciszu. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak naturalnie rozjaśnić włosy, to poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, które umożliwią ci bezpieczne zmienić kolor twoich kosmyków.

Posiadasz stosunkowo jasne włosy, które chciałabyś jeszcze bardziej rozjaśnić? Zastosuj napar z rumianku, który pozwoli ci na rozjaśnienie włosów o nawet dwa tony. Do przeprowadzenia zabiegu rozjaśniania za pomocą rumianku będziesz potrzebować naparu przygotowanego z litra wody oraz łyżki suszu. Rumianek zalewamy wrzątkiem i parzymy przez dziesięć minut. Po tym czasie studzimy i moczymy w nim włosy. Nie spłukujemy, włosy myjemy dopiero następnego dnia rano. A może marzą ci się jaśniejsze pasemka? W takim razie wykorzystaj dobroczynne właściwości miodu. Aby uzyskać efekt “bursztynowych pasemek,” wystarczy, że połączysz łyżkę wybranego przez siebie, najlepiej jasnego miodu, z używaną na co dzień odżywką. Mieszankę pozostaw na włosach około godziny, a następnie spłucz.

Inne metody na naturalne, bezpieczne rozjaśnianie włosów

Nadal nie jesteś pewna, jak naturalnie rozjaśnić włosy? Spróbuj wykorzystać sok z cytryny, który powinien poradzić sobie z rozjaśnieniem nawet stosunkowo ciemnych włosów. Jak przeprowadzić zabieg rozjaśniania z wykorzystaniem soku z tego popularnego cytrusa? Wyciśnij sok z dwóch owoców, a następnie wymieszaj go z wodą w proporcjach jeden do trzech. Taką mieszankę nałóż na suche włosy i trzymaj przez kilka godzin. Następnie zmyj. Jest to jedna z najbardziej spektakularnych, domowych metod.

Chcesz uzyskać efekt subtelnie rozjaśnionych włosów? Sięgnij po ocet winny. Przeprowadzenie rozjaśniania z użyciem octu, wymaga nałożenia go na włosy dwukrotnie podczas jednego mycia. Na początku należy nałożyć ocet winny na suche kosmyki. Potem, myjemy głowę szamponem, a następnie nakładamy na włosy mieszankę, przygotowaną z dwóch szklanek wody, zagotowanych z dwoma łyżkami octu winnego (płyn aplikujemy po ostygnięciu). Rozcieńczony ocet trzymamy na włosach przez kilka minut, a następnie dokładnie spłukujemy go za pomocą letniej lub zimnej wody. Po takim zabiegu włosy będą w delikatny i subtelny sposób rozjaśnione, bez narażania ich na zniszczenia.