Jak nieco zneutralizować żółte włosy?

Uzyskałaś poprzez farbowanie żółte włosy? Chcesz ten odcień zneutralizować, a do tego nie robić im krzywdy? Mamy dla siebie kilka sposób na naprawdę szybkie oraz bezinwazyjne ochłodzenie koloru oraz zniwelowanie żółtych odcieni. Sprawdźmy jak tego dokonać.

Jak się pozbyć żółtego odcienia włosów?

Tak naprawdę żółte włosy pojawiają się niezwykle często po koloryzacji. Dlaczego tak się dzieje? Dzieje się tak ze względu na to, że pigmenty rozjaśniania się wytrącają w sposób nierównomierny. Pierwszy z włosów zawsze „wylatuje” niebieski odpowiadający za odcień chłodny, drugi czerwony, a dopiero na samym końcu pigment żółty, który się najtrudniej usuwa z włosów. Bywa także tak, że zyskuje ona na włosach po farbowaniu czy też rozjaśnianiu. Co w takiej sytuacji? Na pewno nie wolno wpadać w panikę.

Nie trzeba od razu sięgać po kolejną farbę do włosów czy też po rozjaśniacz oraz swoim włosom fundować kolejnego zabiegu, aby neutralizacja koloru żółtego się udała. Po rozjaśnieniu nasze włosy zawsze są porowate. Jeśli je potraktujemy kolejnym preparatem to możemy doprowadzić do popalenia.

Użyjmy stosownych kosmetyków

Musimy pamiętać, że na rynku mamy dostępne kosmetyki do włosów profesjonalne, których zadaniem jest usuwanie z blondu niechcianych żółtych oraz ciepłych refleksów. To szampony fioletowe do włosów, a także liczne odżywki do włosów, które to zawierają pigment specjalny ochładzający kolor oraz także maski o działaniu podobnym.

Blondynki ich używają do pielęgnacji włosów farbowanych oraz podtrzymania samego efektu koloryzacji. Żółte odcienie przecież lubią się pojawiać na włosach nawet po kilku dniach po farbowaniu u doświadczonego fryzjera. Fioletowe kosmetyki je skutecznie zwalczają, dlatego są one najlepszymi przyjaciółmi chłodnych blondynek. Są także bardzo dobrym kołem ratunkowym po jakimś nieudanym farbowaniu.

Gdzie takie kosmetyki znajdziemy? Na pewno z dostępem do takich kosmetyków nie będziemy mieć żadnego problemu. W zasadzie to znajdują się one w każdej drogerii. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Ich wybór jest bardzo szeroki. Oczywiście warto przed zakupem porównać sobie skład kosmetyków, jak i także ceny. Czasami różnice są spore, a wiemy, że nie ma co przepłacać. Wiemy o tym doskonale. Oczywiście po użyciu będziemy mogły dopiero ocenić. Czasami będziemy zachwycone, a po innym użyciu będziemy zniesmaczone, ponieważ efekt nie będzie nas satysfakcjonował.

Wiemy o tym doskonale. Wybierajmy raczej kosmetyki od sprawdzonych producentów. Wówczas raczej możemy być pewni ich jakości.