Jak obciąć kręcone włosy – praktyczne wskazówki

Jak obciąć kręcone włosy? Czy można to zrobić samodzielnie?

Jesteś posiadaczką loków i lubisz samodzielnie dbać o swoje włosy? Jeśli zastanawiasz się nad zmianą fryzury i jednocześnie nie chcesz korzystać z usług fryzjerskich, to prawdopodobnie zastanawiasz się jak obciąć kręcone włosy. Metody i techniki obcinania są różne, w zależności od efektów, które chcesz uzyskać. Niezależnie od tego, czy planujesz obcinać włosy na sucho, czy na mokro, to na początku powinnaś umyć głowę. Jeżeli zdecydujesz się na cięcie na mokro, to od razu możesz przejść do cięcia. Jeśli jednak wolisz obcinać włosy na sucho, to wysusz je i ułóż, najlepiej za pomocą delikatnego stylizatora. Ważne, żeby nie był to produkt, który skleja włosy.

Jeżeli zaś chodzi o samą technikę cięcia, to tutaj nie ma jednej uniwersalnej metody, ponieważ każdy skręt jest nieco inny. Istnieją jednak pewne ogólne zasady, które z pewnością pomogą uzyskać odpowiadający ci efekt. Metoda cięcia na sucho pozwala na łatwiejsze zapanowanie nad ostatecznym kształtem fryzury. Jeśli jednak zdarza ci się prostować włosy to polecamy obciąć loki na mokro. W przeciwnym wypadku, po wyprostowaniu może się okazać, że włosy wyglądają na wystrzępione.

Cięcie na mokro i na sucho

Zastanawiasz się jak obciąć kręcone włosy? Dwie podstawowe techniki to obcinanie na mokro i na sucho. W przypadku obcinania na mokro, zacznij od umycia włosów, a następnie zbierz górną warstwę włosów i zepnij ją na czubku głowy. Dolną warstwę podziel na trzy części. Ścinaj końcówki dobierając włosy zza ucha. Zanim obetniesz włosy, dobrze naciągnij pasmo. Jeżeli chcesz cieniować swoje loki, to każdą warstwę musisz podcinać nieco krócej. Włosy znajdujące się najbardziej na zewnątrz powinny być najkrótsze. Cieniując włosy zwracaj uwagę na to, żeby najkrótsze włosy kończyły się mniej więcej w okolicy ucha.

W przypadku obcinania włosów na sucho zacznij od spięcia suchych, wystylizowanych włosów, pozostawiając dwa pasma na dole. Teraz trzeba delikatnie podciąć końcówki, pamiętając, żeby włosy z tyłu zostawić odrobinę dłuższe. Dzięki temu uzyskamy efekt półkola. Cieniując włosy staramy się coraz mocniej podcinać pasma wypuszczane z koka. Pozwoli nam to na uzyskanie ładnej objętości. Tnąc loki z “wyższych” warstw, skupiaj się na pojedynczych lokach, a nie na całej warstwie. Różnorodna długość poszczególnych pasm sprawi, że fryzura będzie wyglądać bardzo naturalnie. Pamiętaj jednak, że kręcone włosy mogą wyglądać nieco inaczej po każdym myciu. Dlatego, po pierwszym myciu może się okazać, że będziesz chciała np. wyrównać niektóre loki.