Jak spędzicie Walentynki 2023? Nasza propozycja to baseny termalne!

Według badań około 60 proc. dorosłych Polaków świętuje Walentynki. Stopniowo przekonujemy się do tzw. święta miłości, ulegając towarzyszącej mu atmosferze. To dobra okazja do tego, aby spędzić przyjemnie czas z drugą połówką, przypomnieć sobie, jak świetną osobę mamy u boku i dać jej tego wyraz. Jeśli nadal nie macie pomysłu na Walentynki 2023, to ciekawą propozycją na pewno będzie wybranie się na baseny termalne. Dlaczego warto? Sprawdźcie w naszym poradniku.

Relaks w wodzie termalnej

Najważniejszym argumentem przemawiającym za tym, aby spędzić tegoroczne Walentynki na basenach termalnych, jest potrzeba zrelaksowania się, odpoczynku, zapomnienia o problemach dnia codziennego i pobycia razem w niezwykle komfortowych warunkach. Kąpiele w wodzie o wysokim stopniu mineralizacji i temperaturze między 30 a 36 stopni Celsjusza, to gwarancja totalnego oczyszczenia głowy i odprężenia całego ciała.

Zdrowotne właściwości naturalnie ciepłej wody

Woda termalna jest jedną z najcenniejszych substancji występujących na naszej planecie. Jest pozyskiwana z głębokich pokładów ziemi, często z wielu kilometrów. Dzięki temu nie zawiera żadnych zanieczyszczeń z działalności przemysłowej czy rolniczej człowieka, za to jest zasobna w cenne minerały i inne składniki mające zbawienny wpływ na ludzki organizm.

Kąpiele w wodzie termalnej to znakomita forma terapii dla osób przemęczonych, zestresowanych, cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, mających problemy dermatologiczne, choroby układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, choroby reumatyczne (przed wystąpieniem objawów) oraz dochodzących do siebie po kontuzjach ortopedycznych i wypadkach.

Nie tylko baseny

Baseny termalne to wielkie kompleksy tworzące fantastyczne warunki do nieskrępowanego odpoczynku i zadbania o swoje ciało. Poza kąpielami w leczniczej wodzie możecie skorzystać z licznych atrakcji takiego obiektu, w tym:

  • strefy saun – z saunami suchymi, parowymi, kabinami na podczerwień itd.,
  • strefy Wellness z bogatą ofertą zabiegów odnowy biologicznej,
  • punktów gastronomicznych, w tym ze zdrową żywnością, dzięki czemu nie trzeba przerywać relaksu w strefie basenowej,
  • seansów zapachowych w strefie saun,
  • zajęć fitness prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów.

Dodatkowo warto zauważyć, że te najpopularniejsze i najlepiej oceniane kompleksy termalne są zlokalizowane w bardzo atrakcyjnej okolicy, na przykład w polskich Tatrach. To daje szerokie pole do popisu w zakresie spędzania wolnego czasu także poza samymi termami.

Opcja na walentynkowy weekend

W 2023 roku Walentynki, czyli 14 dzień lutego, przypadają we wtorek. To od razu daje do myślenia i pozwala „pokombinować” z przedłużeniem sobie weekendu. Wystarczy wziąć dwa dni wolnego, aby cieszyć się czterema dniami spędzonymi tylko we dwoje, w bardzo romantycznych i komfortowych warunkach.

Najlepsze kompleksy termalne w Polsce oferują możliwość noclegu w dobrej klasy hotelu, którego goście z reguły mają bezpośredni dostęp do strefy basenowej (przejście w szlafroku z pokoju), a także mogą korzystać z pełnej oferty strefy SPA czy z zabiegów odnowy biologicznej. Trudno o lepszy pomysł na walentynkowy, przedłużony weekend, prawda?

Które baseny termalne na Walentynki 2023 wybrać? Mamy swojego faworyta

Jeśli jesteście już przekonani, żeby spędzić tegoroczne Walentynki na basenach termalnych, to dobrze wybierzcie miejsce dla siebie. Kierujcie się przede wszystkim standardem obiektu, opiniami dotychczasowych gości, dostępnością atrakcji, jakością wody termalnej oraz zapleczem SPA&Wellness i okolicą.

Pod każdym z tych względów na polskiej mapie kompleksów termalnych wyróżniają się Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej. To nowoczesny, bardzo komfortowy obiekt położony w samym sercu Tatr, w odległości zaledwie kilkunastu minut jazdy od Zakopanego.

Termy BUKOVINA oferują łącznie kilkadziesiąt basenów wypełnionych najwyższej jakości wodą termalną, o wysokim stopniu mineralizacji, zawierającą aż 28 najcenniejszych składników mineralnych. Obiekt jest położony w malowniczym miejscu, w okolicy znajduje się wiele popularnych ośrodków narciarskich, dlatego walentynkowy pobyt można śmiało połączyć z szaleństwami na stoku.

Oczywiście możecie się zatrzymać w kompleksie na dłużej, korzystając z gościnności wysokiej klasy Hotelu BUKOVINA. Już teraz sprawdźcie atrakcyjne pakiety pobytowe dla dwojga.

Więcej o tym, dlaczego warto spędzić Walentynki 2023 na basenach termalnych, przeczytacie w artykułach na stronie https://www.termybukovina.pl/blog.