Jak szczoteczka Foreo działa na skórę? Czy warto ją kupić?

Marzysz o dogłębnym oczyszczeniu, które pozwoli Ci pozbyć się problemów skórnych? W takim razie skup się nie tylko na stosowanych produktach, ale również na sposobie ich nakładania. Zrobisz to jeszcze lepiej z pomocą szczoteczki Foreo. Do dyspozycji masz kilka wersji tych kultowych urządzeń, a każdy z nich jest bardzo entuzjastycznie oceniany przez użytkowniczki. Czy te szczoteczki faktycznie są tak skuteczne? Przekonaj się, skąd wziął się fenomen Foreo.

Czym jest szczoteczka Foreo?

Urządzenie Foreo już od 2013 roku podbija serca milionów kobiet i mężczyzn na całym świecie. Szczoteczka została wyprodukowana przez szwedzką firmę i ma służyć do oczyszczania twarzy oraz analizowania skóry. Choć brzmi to bardzo skomplikowanie, to jednak ta szczoteczka soniczna jest bardzo prosta w obsłudze. Działa na zasadzie wibracji, a tym samym pomaga w dogłębnym oczyszczaniu porów skóry. Dzięki temu naprawdę skutecznie pozbędziesz się zanieczyszczeń z powierzchni skóry, a także resztek makijażu. 

Zwróć też uwagę na budowę tej szczoteczki sonicznej, ponieważ jest bardzo delikatna dla skóry. Silikonowa powłoka jest miła w dotyku, gładka i może mieć masujące wypustki, choć to zależy od rodzaju urządzenia, jakie masz.

Jak wybrać szczoteczkę Foreo?

Czy wiesz, że podczas wybierania szczoteczek sonicznych ogromne znaczenie ma dopasowanie rodzaju urządzenia do typu Twojej skóry? Dzięki temu zyskasz pewność, że wypustki są dostosowane do poziomu wrażliwości Twojej cery, a przede wszystkim dostrzeżesz znacznie lepsze efekty. To właśnie kolory szczoteczek określają dany typ skóry:

  • różowa – jest przeznaczona do cery normalnej,
  • niebieska – ma zwarte i dość zbite wypustki, co sprawdzi się dobrze w przypadku mieszanej cery,
  • fioletowa – ma delikatniejsze i rzadziej rozmieszczone wypustki, ponieważ jest dedykowana wrażliwej skórze,
  • seledynowa – w tym przypadku wypustki mają podłużny kształt, więc będą odpowiednie podczas pielęgnacji tłustej cery.

Zwróć uwagę na to, że Foreo LUNA 2 jest też idealna dla skóry dojrzałej, ponieważ ma wypustki dostosowane do masażu anti-aging. Warto stosować taki masaż w obszarach podatnych na pojawienie się zmarszczek. Tym samym możesz ograniczyć widoczność linii mimicznych, a Twoja skóra stanie się jędrna i gładka.

Jak używać szczoteczki Foreo?

Na pewno nie będziesz mieć problemów z prawidłowym używaniem szczoteczki Foreo, bo to jest banalnie proste. Zacznij od rozprowadzenia ulubionego żelu lub pianki do mycia twarzy. Następnie zwilżoną szczoteczką zacznij masować skórę twarzy. Wybierz jeden z dostępnych trybów wibracji. Taki masaż powinien trwać ok. 1 min. Po tym czasie spłucz resztki piany i dokończ pielęgnację. Jeśli chcesz wykonać masaż anti-aging, to wykorzystaj drugą stronę szczoteczki. Masaż wykonuj przez 1 min – najlepiej wykonuj go na obszarach, które są szczególnie podatne na pojawienie się i pogłębianie zmarszczek.

Jakie efekty zapewnia szczoteczka soniczna Foreo?

W Internecie możesz spotkać się z naprawdę wieloma pozytywnymi opiniami na temat szczoteczki Foreo. Wśród najczęściej powtarzanych komentarzy jest wyraźnie gładsza skóra, która po masażu nabiera promiennego i zdrowego wyglądu. Wiele kobiet dostrzega również wyraźne ujędrnienie skóry.

Użytkowniczki Foreo podkreślają też przyjemność, jaką daje masaż szczoteczką soniczną. Pozwala to się zrelaksować. Umożliwia również dogłębniejsze oczyszczenie, co skutecznie ogranicza powstawanie kolejnych problemów skórnych. Masaż zmniejsza także widoczność porów, a skórę pozostawia niezwykle miękką i gładką.