Jak uzyskać niebieskie włosy?

Niebieskie włosy to trend, który przybył do Polski zza oceanu. Nosiły je takie gwiazdy jak Kim Kardashian, Kendall Jenner czy Billie Eilish. Początkowo fryzurę traktowano jak pewnego rodzaju ekstrawagancję, jednak na przestrzeni sezonów, głównie z uwagi na mnogość odcieni, uległo to zmianie. Dziś niebieskie włosy może nosić dosłownie każdy bez względu na wiek, płeć czy upodobania. Jak uzyskać ten kolor na włosach? Czytaj dalej!

Niebieskie włosy — jak zrobić je w domu?

Do zafarbowania włosów na niebiesko możesz spokojnie wykorzystać farby lub szamponetki ogólnie dostępne w drogeriach. Intensywność koloru oraz jego trwałość zależy od rodzaju produktu. Warto jednak pamiętać, że niebieski kolor nie zmyje się przy pierwszym myciu dlatego do takiej koloryzacji powinny przystąpić osoby, które w 100% są pewne, że chcą takiej metamorfozy.

Rozwiązaniem jednorazowym do pierwszego mycia są spraye lub kredy do włosów. Z kolei tonery utrzymują się do 20 myć, stopniowo blakną i wypłukują się jak farba do włosów. Tego typu produkty nie przyczyniają się do niszczenia włosów tak jak farba. Najlepszy efekt osiągną osoby, które mają jasne włosy. Przy ciemnych zdarza się, że farbowanie trzeba powtórzyć.

Przed rozpoczęciem farbowania przygotuj:

  • niebieski toner do włosów lub farbę,
  • odżywkę,
  • rękawiczki ochronne,
  • pędzelek,
  • oliwkę (do posmarowania skóry na wypadek kontaktu z farbą).

Postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu kosmetyku. Do toneru możesz dodać kilka kropel odżywki — ochroni to włosy przed zniszczeniem. Farbę lub toner nakładaj powoli i dokładnie, i trzymaj na głowie tak długo, jak wskazuje na to producent. Po spłukaniu produktu koloryzującego z włosów pamiętaj o nałożeniu na nie odpowiedniej odżywki.

Oczywiście nie musisz decydowac się na farbowanie całych włosów – równie dobrze będą wyglądać niebieskie włosy ombre czy też niebieskie włosy od spodu zafarbowane.

Komu pasują niebieskie włosy?

Niebieskie włosy to fryzura dla osób odważnych, które lubią być w centrum uwagi. Ten kolor lub się też z mocnym makijażem, więc jeśli na co dzień się nie malujesz, musisz zacząć albo lepiej zrezygnuj z takiej koloryzacji.

Jeśli chodzi o typ urody, to niebieskie włosy najbardziej pasują kobietom o jasnej karnacji i niebieskich lub zielonych oczach. Sprawdzą się również u kobiet, których uroda jest jednym z typów: lato lub zima. Nie powinny go natomiast wybierać posiadaczki brązowych oczu ani ciemniejszej karnacji, nie poleca się ich też dla skóry z żółtymi podtonami.

Warto zastanowić się także, czy fryzura w niebieskim kolorze nie zostanie źle odebrana w miejscu, gdzie obowiązują pewne zasady dotyczące ubioru i wizerunku, np. w pracy lub w szkole,