Jak wybrać doskonały zapach? Perfumy Oriflame

Jak ważne są perfumy w komponowaniu naszych codziennych stylizacji?

Mimo, że go nie widać, nach zapach silnie determinuje jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie a nawet jak my sami postrzegamy siebie. Nasz wizerunek to nieodłączna część nas, wpływa w to w co wierzymy, w to co wierzymy że jest dla nas możliwe i osiągalne a przez to wpływa na naszą rzeczywistość, nasze sukcesy i porażki. Zapach potrafi zmienić interakcję w przyjemne doświadczenie lub prawdziwy koszmar, trudny do zniesienia. Pomyśl, ile razy sama w zatłoczonym autobusie w środku lata złorzeczyłaś by mężczyźni zaczęli używać perfum? Źle dobrany zapach też potrafi zniweczyć wszelkie wysiłki. Zbyt duszący zapach sprawi, że będziemy chcieli jak najszybciej opuścić towarzystwo takiej osoby. Źle dobrane perfumy lub.. ich brak mogą znacząco wpłynąć na wynik rozmowy o pracę, randki lub spotkania po latach z przyjaciółmi. Jest to bardzo znaczący element naszej osoby. 

Jak wybrać doskonały zapach? 

Nad tym samym głowili się kosmetolodzy z Oriflame i doszli do całkiem dobrego rozwiązania. Na stronie oriflame.pl jest specjalna zakładka, która pozwoli Ci precyzyjnie wybrać perfumy. W pierwszej kolejności musimy wybrać płeć: poszukujemy zapachu dla kobiety czy mężczyzny? Następnie określamy kategorię zapachu – czy poszukujemy orientalnych nut?, aromatycznych? Szyprowych (czyli perfumy w których główną nutą jest mech dębowy, są one ziemiste, intensywne). Do wybory mamy jeszcze kategorię cytrusowych, kwiatowych i drzewnych nut. Musimy wybrać też podkategorię zapachu z których do wyboru mamy: owocowe, liliowe, drzewne, wodniste, waniliowe, z turbelozą (słodka woń kwiaty w rodziny agawowatych), pikantne, różane, liliowe, zielone, z kwiatem pomarańczy. Przekrój tych podkategorii robi wrażenie, jeśli nie lubimy jakiegoś zapachu np. róży, możemy na tym etapie zdecydowanie się z nią pożegnać. Później wybieramy kategorię „na kiedy” i tu znów musimy ustawić interesujący nas przedział: na całą dobę, na dzień, na noc. I ostatnia opcja do wybrania czyli „na kiedy”. Możemy określić czy chcemy używać naszych perfum do pracy, na randkę, na siłownie, albo na specjalną okazję. Mnogość tych opcji do wyboru robi wrażenie. 

Przykładowe wybory:

Po ustawieniu kategorii orientalne, owocowe, na randkę i na dzień Oriflame zaproponowało mi zapach perfum Amber Elixir, w którym nuty czarnej porzeczki i mandarynki łączą się z kojącym bursztynem. Świetny wybór, jest to na pewno opcja, którą rozważę. Na okazje bardziej oficjalne takie jak praca Oriflame proponuje wiele zapachów z kategorii woda toaletowa zamiast perfumowana – zapewne z intencją by zapach nie był zbyt intensywny. Polecane opcje to woda toaletowa Divine z nutami fiolka, drzewa sandałowego i lilii. Wyrafinowany, kwiatowy zapach, zadający w pamięć ale nie narzucający się – idealny do biura. Obie propozycje to dla mnie strzał w dziesiątkę. A Tobie jakie perfumy zaproponuje Orfilame? Przekonaj się już za kilkoma kliknięciami.