Jak zagęścić brwi – sprawdzone metody

Gęstsze brwi? Podpowiadamy czego unikać

Gęste, wyregulowane i zadbane brwi stanowią ładną oprawę dla oka. Jeśli włoski są za rzadkie, to twarz zaczyna wyglądać nijako, a spojrzenie staje się mniej wyraziste. Szukasz sposobu, żeby zagęścić brwi? Przedstawiamy skuteczne metody, które pomogą ci w uzyskaniu ładnej oprawy oka. Zanim jednak odpowiemy na pytanie jak zagęścić brwi, przedstawimy kilka czynników, mogących powodować osłabienie, wypadanie i wolniejszy wzrost włosków.

Do czynników mogących mieć negatywny wpływ na stan brwi z pewnością należą mechaniczne uszkodzenia, reakcje alergiczne, problemy zdrowotne np. na tle hormonalnym, nieprawidłowa pielęgnacja oraz niedokładny demakijaż. Jeśli więc zauważysz, że twoje brwi stały się rzadsze, zastanów się, czy z jakiegoś powodu nie przyczyniasz się do takiego stanu rzeczy. Unikaj spania w makijażu, agresywnych peelingów oraz testowania zbyt dużej ilości nowych produktów. Jeśli zauważysz, że twoje brwi, rzęsy i włosy są w wyraźnie gorszym stanie, to postaraj się zrobić badania hormonów. Może się bowiem okazać, że przyczyną pogorszenia stanu brwi są problemy zdrowotne. A jak zagęścić brwi i wspomóc wzrost nowych włosków? Podpowiadamy!

Sprawdzone sposoby na to jak zagęścić brwi

Zależy ci na szybkim, trwałym efekcie? Pełny łuk brwiowy możesz uzyskać dzięki wizycie w salonie kosmetycznym. Makijaż permanentny pozwala na wypełnienie brwi zgodnie z twoimi potrzebami. Oprócz zagęszczenia, możesz również nieco zmienić ich kształt i grubość. Efekty makijażu permanentnego utrzymują się nawet do dwóch lat. Dodatkowo, kiedy zauważysz, że barwnik blednie, możesz umówić się na korektę makijażu i dalej cieszyć się perfekcyjnie wyglądającymi brwiami.

Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnych rozwiązań, to polecamy sięgnąć po olejek rycynowy. Dzięki niemu odżywisz włoski, pobudzisz je do wzrostu i sprawisz, że staną się odrobinę ciemniejsze. Dla uzyskania najlepszych efektów stosuj olejek przez przynajmniej 3 tygodnie, regularnie wcierając go w brwi. Najwygodniejszą metodą, pozwalającą na równomierne nałożenie olejku jest wtarcie go w brwi za pomocą szczoteczki po starej maskarze. Olejek najlepiej nakładać na noc i zostawiać na całą noc. Rano warto go zmyć podczas porannej pielęgnacji. Jeśli olejek rycynowy cię uczuli, spróbuj nakładać oliwę z oliwek lub olej kokosowy. Są to produkty, które dadzą podobny efekt (może poza przyciemnieniem włosków), a mają mniejszą szansę wywołać reakcję alergiczną. Na koniec warto wspomnieć o tym, że efekt gęstszych brwi można uzyskać również za pomocą makijażu.