Jak zrobić fale prostownicą oraz inne metody na pofalowane włosy

Sposób na dziewczęcy look? Fale na włosach!

Zastanawiasz się, jaka fryzura może cię odmłodzić i nadać ci dziewczęcego uroku? Odpowiedź jest bardzo prosta – fale na włosach! Delikatnie pofalowane, nieułożone włosy to doskonały sposób na to, żeby wyglądać subtelnie, dziewczęco i romantycznie. Fale można uzyskać wieloma różnymi sposobami – zaplatając warkocze, używając papilotów lub prostownicy oraz innymi, popularnymi metodami. Jeżeli marzą ci się pofalowane włosy, to polecamy wypróbować różne sposoby, ponieważ każdy z nich daje trochę inny efekt. Zastanawiasz się jak zrobić fale prostownicą? A może chcesz przetestować inną metodę pozwalającą na uzyskanie delikatnie pofalowanych włosów? Przedstawiamy nasze sprawdzone sposoby na fale na włosach!

Jak zrobić fale prostownicą oraz inne sposoby na wykonanie takiej fryzury

Oto kilka wskazówek, jak zrobić fale prostownicą. Zacznij od umycia i wysuszenia włosów. Następnie wklep w nie odrobinę olejku arganowego, innego używanego olejku lub pianki. Kosmetyk nałóż od połowy długości włosów, szczególną uwagę poświęcając końcówkom. Zastanów się, jak grube fale cię interesują. Jeżeli chcesz pofalować cienkie pasma, ustaw prostownicę na 160 stopni. W przypadku grubszych fal, ustaw urządzenie na 180 lub 200 stopni. Podziel włosy na dwie warstwy, górną zepnij, żeby nie przeszkadzała. Dolną warstwę rozczesz. Wydziel pasemko, które chcesz pofalować i złap je u nasady za pomocą prostownicy. Okręć prostownicę dwa lub trzy razy i delikatnie przeciągnij ją w dół, do samego końca pasemka. Teraz wystarczy w dokładnie taki sam sposób pofalować resztę włosów z dolnej partii. Kiedy skończysz, zakręć górną warstwę. Polecamy robić to stopniowo, żeby nie wymieszać włosów pofalowanych z prostymi. I gotowe!

Jeżeli nie masz prostownicy ani lokówki lub też nie chcesz używać ciepła podczas stylizowania włosów, to istnieją inne metody, pozwalające na uzyskanie fal na włosach. Najbardziej popularną są różnego rodzaju plecionki i warkocze, zostawiane na noc. Warto jednak wiedzieć, że przed zapleceniem włosów dobrze jest wklepać w nie produkty do stylizacji, pozwalające na wydobycie z nich skrętu. Mogą to być pianki, olejki lub stylizatory. W zależności od potrzeb oraz rodzaju włosów, które posiadamy. Jeżeli posiadasz włosy, które z natury delikatnie się falują, to możesz wetrzeć w nie trochę pianki, a następnie zawinąć na noc w ślimaczki. Dzięki temu rano będziesz mogła cieszyć się delikatnymi, naturalnymi falami. Dobrym sposobem, pozwalającym na uzyskanie trwałego efektu, jest zakręcenie włosów na papiloty lub wałki.