Jak zrobić kulki do kąpieli za którymi szaleją dzieci?

Modne, kolorowe i mocno musujące! Kulki do kąpieli to coś, co kochają dzieci. Odkąd pojawiły się na rynku i zyskały tak wielkie zainteresowanie nie tylko najmłodszych, ale też ceniących sobie relaks dorosłych, firmy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych wzorów, kolorów i zapachów. Ze sklepowymi kulami do kąpieli są dwa problemy. Po pierwsze koszt jednej te około 5 zł i jest jak wiadomo jednorazowego użytku. Po drugie mimo najróżniejszych firm, wybór kiedyś się kończy i zaczyna się nuda… Mamy jednak na to rozwiązanie! Co powiecie na stworzenie takiego gadżetu w samodzielnie? Tak, jest to do wykonania. Ponadto jest to bardzo szybkie i proste a jakie efektowne. Jak zrobić kulki do kąpieli w domu? 

Prostota składników. 

Wielką zaletą domowych kulek do kąpieli jest to, że nie zawierają substancji, które mogłyby okazać się sztuczne i drażniące dla skóry, co jest ważne głównie w przypadku mniejszych użytkowników. Do zrobienia tego gadżetu samodzielnie potrzebujemy składników, które w większości znajdziemy w kuchni. Potrzebujemy jednej szklanki sody oczyszczonej i pół szklanki kwasku cytrynowego. Trudniej w domu może być o oliwkę dla dzieci, jeśli nie mamy akurat na stanie żadnego szkraba. Tej jednak dodajemy zaledwie 3 łyżki, więc butelka na spokojnie wystarczy nam na długi czas. Najlepiej, aby nasze kule miały ciekawy kolor i piękny zapach, aby prezentowały się lepiej. Uwaga jednak na barwniki, tutaj musimy posłużyć się już specjalnymi. Najlepsze będą te do produkcji mydła, które kupimy w wielu sklepach internetowych. Chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego dodanie barwnika spożywczego lub do tkanin nie zakończyłoby się najlepiej. Co do zapachu również musi być to taki przystosowany do kontaktu ze skórą. Świetnie sprawdzą się drogeryjne olejki zapachowe do ciała. Kiedy wszystko mamy już naszykowane wystarczy tylko pomieszać składniki. Najpierw kwasek i sodę mieszany z oliwką, potem kilka kropel barwnika w zależności od oczekiwanej intensywności koloru. Na koniec dodajemy ulubiony zapach. Masa nie jest zbyt plastyczna w momencie otrzymania. Aby coś na to zaradzić wystarczy dodać odrobinę wody- tyle, żeby dało się uformować ładną, niewielką kulkę. Można to zrobić w rękach lub użyć dowolnych foremek. Kiedy masa wyschnie kula będzie dała się spokojnie z nich wyjąć. 

Jeśli wiesz już jak zrobić kulki do kąpieli to możesz śmiało wykorzystać ten pomysł na prezent! Jeszcze atrakcyjniejszy będzie, kiedy w środku ukryjesz jakąś małą niespodziankę- na przykład drobną zabawkę, jeśli obdarowujesz nią dziecko.