Jak zrobić manicure hybrydowy w domu? Sprawdź nasz poradnik!

Dłonie są uznawane za jedną z wizytówek każdej kobiety, nic więc dziwnego, że każda z nas przykłada szczególną uwagę do ich wyglądu. Nie możemy zatem zapominać o paznokciach, które są ich nieodłączną częścią i które odpowiednio zadbane doskonale podkreślają nasz wygląd. W jaki więc sposób sprawić, aby skutecznie zdobiły nasze dłonie? Doskonałym rozwiązaniem jest niezwykle popularny w ostatnich latach manicure hybrydowy! Na czym dokładniej polega i jak go zrobić w domowych warunkach? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z Martą Kowalczyk – redaktor naczelną portalu dla kobiet.

Jakie zalety ma manicure hybrydowy?

Manicure wykonany tradycyjnymi lakierami znacznie różni się od tego wykonanego lakierami hybrydowymi. Jaka jest podstawowa różnica? Przede wszystkim trwałość! Poprawnie wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach aż do 3-4 tygodni od momentu aplikacji, co jest znacznie lepszym wynikiem niż manicure tradycyjny. Kolejnym elementem przemawiającym za wyższością lakierów hybrydowych nad klasycznymi, jest odporność na uszkodzenia – paznokcie hybrydowe bowiem są znacznie twardsze i trwalsze. To oznacza, że nie musimy obawiać się o odpryski czy odpadający lakier, a jedynym naszym zmartwieniem pozostaje wybór następnego koloru, który pokryje nasze paznokcie. To sprawia, że w ogólnym rozrachunku manicure hybrydowy oszczędza nam czas i przy okazji nerwy. Jak więc wykonać go w taki sposób, aby zdobił nasze paznokcie maksymalnie długi czas? Już podpowiadamy!

Jakich produktów potrzebujemy do zrobienia paznokci hybrydowych?

Do wykonania manicure hybrydowego będziemy potrzebowali kilku niezbędnych akcesoriów, za pomocą których wykonamy zabieg. Musimy kupić więc:

 • lampę UV/LED
 • bazę do hybryd, np. Essential Base lub Base Max z NOX,
 • top do hybryd, np. Essential Top lub Dry Top Luminous z NOX,
 • kolorowy lakier hybrydowy,
 • cleaner,
 • primer,
 • waciki bezpyłowe,
 • drewniane patyczki,
 • pilnik,
 • bloczek polerski,
 • oliwka do skórek.

Jak zrobić hybrydy w domu?

KROK 1 – Manicure hybrydowy rozpoczynamy od odsunięcia skórek, nadania kształtu paznokciom, spiłowując je przy pomocy pilniczka, następnie używając bloczka polerskiego delikatnie matowimy płytkę, po czym oczyszczamy ją wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Jeżeli borykamy się z problematyczną płytką, możemy wykorzystać primer kwasowy lub bezkwasowy, w zależności od jej stanu. Jest to produkt, który dodatkowo wspomoże przyczepność masy hybrydowej do płytki.

KROK 2 – Kolejnym krokiem jest nałożenie preparatu podkładowego, czyli bazy hybrydowej. W tym wypadku bardzo istotna jest precyzja oraz dokładność, ponieważ jest to produkt który odpowiada za przyczepność manicure hybrydowego do płytki paznokcia. Pamiętajmy zatem o aplikacji cienkiej warstwy preparatu, a po pokryciu całej płytki paznokcia, utwardźmy produkt w lampie według zaleceń producenta.

KROK 3 – Po utwardzeniu bazy, czas na aplikację lakieru hybrydowego. Wybieramy zatem nasz ulubiony kolor, a następnie aplikujemy cienką warstwę na utwardzoną bazę, po czym utwardzamy w lampie według zaleceń producenta. Czynność powtarzamy aż do uzyskania pełnego krycia (nie powinno być prześwitów).

KROK 4 – Po utwardzeniu koloru paznokcie pokrywamy topem hybrydowym czyli preparatem nabłyszczającym, po czym utwardzamy w lampie. Jeżeli wybraliśmy klasyczny top wymagane jest przemycie utwardzonego nabłyszczacza cleanerem, w celu usunięcia lepiej warstwy która pozostaje po utwardzeniu. Do wyboru mamy również top no wipe, który nie wymaga przemywania warstwy dyspersyjnej.

KROK 5 – Po utwardzeniu topu i przemyciu lepiej warstwy pozostaje nam aplikacja jednej z zapachowych oliwek do skórek, która nawilży i wspomoże regenerację przylegających do paznokci skórek.