Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Krzesełko do karmienia to nie tylko kolejny gadżet. Owszem, da się bez niego żyć i zastąpić innymi rzeczami, ale jest to nie tylko niewygodne, ale też niezbyt rozsądne. Moment karmienia jest ważny, więc warunki do tego powinny być komfortowe. Krzesełko powinno być więc wygodne, funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości. Jak wybrać idealne krzesełko, które będzie spełniało zarówno nasze wymagania jak i wymagania małego członka naszej rodziny? Przede wszystkim, które z dostępnych na rynku modeli polecają fizjoterapeuci? Krzesełko do karmienia musi być przecież nie tylko wygodne, cieszyć oko i łatwo się czyścić. To ważny element codziennego dnia, miejsce, w którym dziecko spędza znaczącą dla jego rozwoju część doby. Musi spełniać określone normy, by maluch nie nabawił się schorzeń. 

Kiedy wprowadzić krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia trzeba wprowadzić przede wszystkim w odpowiednim czasie. Dziecko, które nie siedzi stabilnie samo nie powinno być sadzane w foteliku. Może to prowadzić do nieprawidłowej postawy miednicy, skoliozy i przeciążania stawów. Krzesełko do karmienia wprowadzamy więc dopiero, gdy dziecko siedzi samodzielnie. Jeśli maluch nie siedzi sam powinniśmy postawić na zaokrąglony fotelik do karmienia dostępny w wielu sklepach z wyprawką.

Jak wybrać bezpieczne i wygodne krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia musi być przede wszystkim funkcjonalne. Wymyślne fotele z pikowanymi poduszkami komponujące się z wystrojem mieszkania w styli vintage są świetne, jasne. Wyobraźcie sobie jednak czyszczenie ich po każdym użyciu i dopieranie wprowadzanych właśnie do diety buraków. Nie brzmi zachęcająco. Jasne, że krzesełko powinno cieszyć nasze oko, będzie stałym elementem mieszkania przez długi czas. Wybierzmy to, które będzie estetyczne, lecz jak najłatwiejsze w doczyszczeniu. Ważniejszym aspektem jest jego wygoda i bezpieczeństwo. Krzesełko nie może być zbyt miękkie. Ciało dziecka nie może się zapadać, prowadzi to do zwyrodnień kręgosłupa. Bezpieczny fotelik do karmienia powinien być zaopatrzony w pasy bezpieczeństwa. Maluch potrafi nabierać prędkości szybciej niż się komukolwiek wydaje i należące do tej pory do tych bardziej statycznych dziecko może nagle zarządzić eskapadę, gdy odwrócimy się po coś na chwilę. Bezpieczeństwo jest tu kluczowe. Dobry fotelik to również taki, który rośnie razem z dzieckiem. Jeśli możemy regulować jego parametry, posłuży nam zdecydowanie dłużej. Zwróćmy też uwagę na podnóżek- pozwala na stabilne ułożenie miednicy i zmianę pozycji ciała przez dziecko a nie bezwładne wiszenie nóg. Im bardziej fotelik będzie mobilny tym lepiej. Jeśli wiemy, że dużo podróżujemy zdecydujmy się na model, który się szybko składa. Unikniemy kombinowania z karmieniem na wyjazdach i dziecko będzie czuło się przy posiłkach bardziej komfortowo w znanym sobie krzesełku.